Головна    Новини    Відеозвіт    Про район    Символіка    Актуально    Фотогалерея  Оголошення   
 
Райдержадміністрація
    Керівництво
  Структура
  Управління та відділи
  Графік прийому громадян
  Нормативні акти
  Вакансії
  Заходи
 
 
 
Районна рада
    Керівництво ради
  Виконавчий апарат
  Депутати ради
  Постійні комісії
  Графік прийому
  Місцеві ради
  Сесії ради
  Нормативні акти
 
 
Соціально-економічний
паспорт району
    Суб’єкти господарювання
(зміна КВЕД)

  Економіка
  Соціальна сфера
 
 
Інформація
    Запобігання проявам корупції
  Державні соціальні стандарти і гарантії на 2013
  Звернення громадян
  Регуляторна політика
  До уваги інвесторів
  Політичні партії
  Релігійні громади
 
 
Адміністративні послуги
    Нормативно-правова база
  Інформація про суб'єкта надання адміністративних послуг
  Перелік адміністративних послуг
  Інформаційні і технологічні картки адміністративних послуг
 
 
Громадська рада
    Установчі документи
  Діяльність
 
 
Правова освіта населення
    Установчі документи
  Нове в законодавстві
  Виборче законодавство
  Виборчі процеси в Україні та світі
 
 
Опитування
Які види підприємницької діяльності є, на вашу думку, пріоритетними для майбутнього розвитку Брусилівського району?
Переробка с/г продукції
Виробництво будівельних матеріалів
Будівництво
Виробництво меблів, деревообробка
Торгівля
Організація відпочинку та розваг
Сфера послуг
Інше
Результаты
 
Державні
інтернет-ресурси
 

 

 
content=0nbsp; height=td width=
   
Новини відділу культури і туризму

Новини в галузі культури

На Трійцю в Житомирі проходило 4-е обласне свято народної творчості "Майстерний червень". Увагу багатьох учасників і гостей свята привернули роботи наших майстрів народної творчості - гончарні вироби Івана і Данила Решти з Яструбні та роботи з кукурудзяного листя Ганни Куриленко з Хомутця, адже на Житомирщині немає таких народних умільців. Бажаючих придбати їхні роботи було дуже багато.
Вперше на обласному святі свої вишивки - рушники і картини представила Вікторія Міхей, викладач музичної школи. Її роботи також знайшли своїх прихильників. Приємно, що серед наших земляків є багато прекрасних вишивальниць, які дуже люблять творити чудо на полотні.


Календар нашої пам’яті

Багаторічна історія нашої країни йде корінням в далеке минуле. Кожен місяць багатий своїми знаменними датами і подіями, які залишили свій слід. Пропонуємо анонс виставок з циклу «Календар знаменних і пам΄ятних дат», що пропонує абонемент районної бібліотеки на липень. Виставку «Пам’ятка давня, пам’ятка вічна» приурочено до 900 років від часу укладення (1113) «Повісті временних літ» - безцінної пам’ятки історіографії і літератури Русі, літописного зведення, в якому історія держави показана на широкому тлі світових подій.
Виставка однієї книги «Гетьмани, гетьмани, якби-то ви встали…» історичними матеріалами коментує роман Пантелеймона Куліша, що розповідає про подію, яка відбулась 350 років тому - Чорну раду (1663), що стала початком Руїни – періоду в історії України кінця XVII століття, який відзначився розпадом української державності і загальним занепадом.
«Що таке трипільська культура, трипільська цивілізація? Звідки походять її творці та як вони виглядали? Якими були їхні житла й поселення? Якою мовою спілкувались? Яке відношення вона має до сучасної України?» - відповіді на ці та багато інших запитань пропонує книгоподорож у часі «Шляхами трипільського світу» до 120 років від часу відкриття (1893) трипільської культури.
«Право свободи переможе» - так названо виставку до 25 річчя із дня заснування (1988) Української Гельсінської Спілки, масової опозиційної організації на теренах радянської України, що об΄єднала людей, які прагнули демократизації на засадах Загальної декларації прав людини Організації Об΄єднаних Націй і ліквідації монополії Комуністичної партії на всі ділянки суспільного та державного життя. Страшній трагедії присвячено виставку-реквієм «…І спинився день…» - 13 липня 1943 року о 3 годині ранку фашисти почали операцію по знищенню села Копище: людей виганяли з будинків, закривали в сараях і підпалювали. У вогні мученицькою смертю загинуло 2887 мешканців, з них 1347 — діти до 12 років. Основою виставки стала документальна повість «Копище» О.Опанасюка, письменника-земляка, якому нещодавно відкрито пам΄ятник у центрі селища.
Виставка-екскурс «День духовної єдності» висвітлює подію, що відбулась 1025 років тому - Хрещення України-Русі. Охрестившись сам, князь Володимир зробив православ’я державною релігією. У суспільстві з’явилася сила, яка не лише сприяла духовній та культурній єдності народу. Піднісся авторитет самого князя. Потужний поштовх до подальшого розвитку отримала давньоруська культура. Київська Русь стала на один щабель з провідними християнськими державами Європи, забезпечивши собі рівноправні та взаємовигідні відносини з ними.
Отже, запрошуємо шанувальників історії України до районної бібліотеки!


Дарують нам – даруємо ми

Працівники та відвідувачі районної бібліотеки не втомлюються висловлювати слова щирої подяки всім, хто дарує бібліотеці книги!
Маємо вже багато дарувальників від часу останнього підбиття підсумків - у другому кварталі учасниками постійно діючої акції «Подаруй бібліотеці книгу» стали: родина Лисак, Н.Баренко, Б.Медвєдєв, О.Холявенко, Ю.Нікітчин, А.Шевченко, Т.Кот, Г.Андреєва, о.Владіслав з Малина, який подарував видання з народознавства та родина киян, що завітала на гостини до брусилівчанки М.Федько.
Та деякі з цих цікавих книг, що дарують бібліотеці, маємо вже, на щастя, у достатній кількості, тому – можемо поділитись ними з іншими. Отже, бібліотекарі розпочали нову акцію – «Дарують нам – даруємо ми». Відвідувачі бібліотеки можуть вільно та безкоштовно обрати собі книги з тих, що розташовані на спеціальній викладці, а натомість, по можливості, подарувати до бібліотеки інше видання. Акція привернула увагу читачів – за їх відгуками, вже не один знайшов на викладці книги, які давно мріяв мати у власній книгозбірні.


Районна бібліотека для дітей

6 червня в приміщенні Брусилівської районної бібліотеки для дітей пройшла чергова екскурсія дитячого пришкільного табору Брусилівської школи № 1. Цього разу був загін молодших школярів під назвою «Черепашки». Діти ознайомились з правилами користування бібліотекою. Бібліотекар Кіщенко Марія Володимирівна провела з дітьми казкову вікторину: «В світі казки чарівної», а також, був проведений конкурс на кращого знавця української народної казки. Діти були активні, розповідали вірші, співали пісень. Екскурсія пройшла весело і цікаво. Кожна дитина отримала подарунок від бібліотеки за активну участь.


Гетьмани України

Гетьман. Слово, яке здатне викликати чимало асоціацій практично у кожного українця. Асоціацій героїчних – «гетьманська слава», іронічних – «до булови треба голови», зрештою, самоіронічних – « де два українці, там три гетьмани»… Слово буквально просякнуте історією і водночас – якоюсь бадьорою, невмирущою енергетикою. Слово, яке звучить майже як « своє», хоча його походження не українське і взагалі не славянське, не має нічого спільного з лунким «геть». То, власне, хто такий гетьман? Відповідь на це питання, наші читачі, зможуть знайти в сторічній літературі, що розміщена книжковій виставці «Гетьмани України», яка знаходиться у читальному залі нашої бібліотеки.
Українська Гетьманська держава за роки свого існування мала 17 гетьманів, в інших історичних книжках – 20 і більше, адже Історія нашого краю писана-переписана багато разів, усіма правлячими режимами і в будь-якій інтерпретації. Але усі гетьмани були носіями ідеї незалежної самостійної Української держави. Втіленню цієї ідеї у життя вони присвятили все своє життя, поставивши за мету вибороти звільнення для Українського народу від панування чужинців. А хто все - таки був першим і останнім козацьким гетьманом України? І на це та інші питання, наші читачі , мають можливість знайти відповідь у книжковій виставці «Гетьмани України».


ВІСТІ З БРУСИЛІВСЬКОГО ІСТОРИЧНОГО МУЗЕЮ
ІМ.І.І.ОГІЄНКА

Протягом квітня-травня 2013 року завідуючою Брусилівським історичним музеєм Світланою Карась, було проведено зустрічі зі старожилами смт.Брусилів і навколишніх сіл, з метою збору матеріалів і предметів побуту для поповнення експозицій музею.
Приємно,що земляки, подарували для музею старовинні речі – прялку, ступу малу, маслобійку, фуганок,рубель та доріжку домоткану.
Дружина покійного Кононученка Якова Никифоровича (1918-2006р.р) уродженця с.Н.Озеряни, який захищав м.Київ під час Великої Вітчизняної війни, був у німецькому полоні,подарувала для музею 21 нагороду з відповідними до них документами.


Від рослини – до людини

…так названо виставку, представлену на абонементі районної бібліотеки.
Лікування травами (фітотерапія) – один з найдавніших видів лікування, який все більш широко застосовується в медицині. Встановити хворобу і визначити відповідне лікування - все це, звісно, в рамках компетентності тільки лікаря. Але пропонована виставка може бути корисна і для широкого кола читачів, які, будучи спрямовані лікарем до використання тих чи інших лікарських рослин, зможуть самі більш докладно ознайомитися з цими рослинами, з їх лікувальними властивостями. Видання, представлені на виставці, будуть корисні й тим, хто займається заготівлею сировини - якщо ви вирішили зайнятися збором, необхідно добре знати всі рослини «в обличчя», а також час збору і ті частини рослини, які володіють цілющою дією. До речі, лікарські рослини, «замасковані» під бур’яни, зустрічаємо і на власних ділянках – це пирій, кропива, деревій, мокрець, спориш та ін. Американський філософ Р. Емерсон навіть стверджував, що «кожен бур'ян – це цілюща рослина, властивості якої поки не розкриті». Отже, в нагоді стануть видання «Лекарственные растения Украини» та інші визначники рослин, а також праці відомих фітотерапевтів: Є.Товстухи, Ф. Мамчура, В. Кархути, Н.Земної, М. Носаля – останній став засновником цілої династії травознаїв.
Покликанням Михайла Носаля (1886 – 1950) було слугувати церкві, дан був йому і дар глибинного розуміння природи, що має бути в єдиній гармонії з людиною - все свідоме життя він вивчав рослини і їх цілющі властивості . До священика і травника звертались сотні людей за допомогою і ніхто не залишився поза увагою його доброго серця і мудрості знавця народної медицини. Батькову науку, мудрість і досвід успадкував і продовжив його син Іван, який став визначним ботаніком і просвітителем, природолюбом і природознавцем. Саме він у 1958 р. зміг видати першу книгу Носалів «Лікарські рослини і способи їх застосування в народі», що згодом перевидавалася декілька разів. Ця книга надзвичайно цінна своєю науковою основою, перевіреними сотні разів рекомендованими авторами фітозборами, вона стала справді книгою для народу, який і сам був її реальним співавтором. Нині справу траволікування продовжують син та онуки І.Носаля.
«Природа - це мати, яку треба поважати, любити і, уважно вивчаючи її системний уклад, користуватись кожним її дарунком для всього живого, тому що в Божому світі немає нічого випадкового: усе даровано нам для спільного блага», - писав М. Носаль. За ствердженням фахівців, у системі «людина – природа – здоров’я» рослинам належить велике майбутнє. І у виданнях, представлених на виставці у бібліотеці, посіяне зерно народної мудрості, яке дає урожай – добрим людям на здоров’я.


Заходи у пришкільному таборі «Клуб читання влітку»

Коли закінчується навчальний рік, для школярів починається весела і яскрава пора — канікули! Як для школярів -це один із самих щасливих періодів, то для батьків – це головний біль. Далеко не кожна сім'я може відправити свою дитину на море або в дитячий санаторій. Навіть путівка в заміський табір вимагає значних матеріальних витрат. Оздоровлення ж у пришкільному таборі стає доступним кожній сім'ї. Пришкільні табори відпочинку – це не лише місце перебування дитини в час, коли батьки працюють, а й справжнє змістовне дозвілля для малечі з добре підготовленою програмою культурно-масових заходів та захоплюючими екскурсіями. Відділом юнацтва Брусилівської районної бібліотеки підготовлена програма культурно-масових заходів для пришкільного табору: - Екскурсія до бібліотеки « Від сьогодні я – читач» - Вікторина « Таємниці шкільного ранця» - Урок гарних манер « У країні етикету» Ми впевнені що дітям сподобається проводити своє дозвілля у стінах бібліотеки. Літо — найяскравіша, кольорова і багатозвучна пора року. Літо – це час, коли школярі мають можливість відпочити від шкільних клопотів.


День працівників культури і аматорів народного мистецтва

З нагоди Всеукраїнського дня працівників культури і аматорів народного мистецтва в Брусилівському районному Будинку культури відбувся святковий концерт та відзначення кращих працівників установ культури і аматорів народної творчості . З вітаннями і найкращими побажаннями виступили голова райдержадміністрації В.І.Шпакович , голова районної ради В.В.Габенець , в.о.головного лікаря ЦРЛ Павловський Д.С., голова правління районного споживчого товариства С.К.Прохоренко. Приємними сюрпризами до свята були нагороди- грамоти управління культури облдержадміністрації , якими відзначено методиста РБК Лаворчук Т.Ф., викладача ДМШ Сачок Ж.В., бібліотекаря Приворотської сільської бібліотеки Гаєвську Т.М., майстра народної творчості Решту І.В..Почесною грамотою обкому профспілки працівників культури нагороджено голову райкому профспілки працівників культури Г.В.Дяченко , а завідуючу відділом обслуговування читачів районної бібліотеки І.О. Калейчик - грамотою обласної ради. За вагомий внесок в розвиток української культури грамотами райдержадміністрації і районної ради та відділу культури нагороджено кращих працівників установ культури району та аматорський ансамбль"Молодички" с. Високе. А в день професійного свята працівники культури Брусилівщини побували на екскурсії в замку "Радомисль", що в м. Радомишлі, де мали прекрасну можливість доторкнутися до чудових старовинних ікон та познайомитися з численними експонатами музею.


«Мамочко, сонечко…»

Рухається історія, змінюються часи, сягає фантастичних вершин наука і техніка, але неминущою цінністю, незмінною духовною, моральною величиною залишається в людському суспільстві МАТИ. Адже в основі загальнолюдської моралі – любов до матері і шаноба до материнства, які об΄єднують людей незалежно від будь-яких відмінностей між ними, як Сонце, що несе життєдайне тепло всьому людству.
До Дня матері, що відзначається щороку у другу неділю травня, на абонементі районної бібліотеки представлена книжкова виставка «Берегиня роду і народу», що містить поетичні збірки українських поетів, головною темою яких є любов до матері. В історії нашого народу мати завжди була і залишається високим моральним авторитетом, невтомною і самовідданною берегинею наших звичаїв, традицій, духовності. Слово Мати ми додаємо до найголовніших понять нашого буття – Україна-мати, ненька-Україна, природа-мати. А скільки є в українській мові слів для означення поняття «мати»: «матуся», «матусенька», «матінка», «мамочка», «мамонька», «ненька» - і всі вони використані у творах, представлених на виставці. Найзмістовнішою є поетична антологія «Книга про Матір» - вона вміщує твори про матір 232-х українських поетів - від Тараса Шевченка до представників молодшого покоління, і справедливо названа «апофеозом вдячної любові». Світлий образ матері, цей колективний портрет прародительки людського роду, жінки-страдниці, жінки-трудівниці, коханої і любимої, нашої порадниці і розрадниці виписано в книзі колоритно, різнобічно, правдиво, щиро і трепетно. Не менш проникливо пишуть про неньку в своїх творах і наші земляки – Григорій Ткаченко у збірці «Маминих усмішок назбираю» та Василь Сташук у своїй новій збірці «Живу на долонях у матері». Книги, представлені на виставці, зігріють душу кожного, хто їх читатиме, світлими спогадами і високими почуттями, слугуватимуть збереженню і примноженню наших духовних традицій, вихованню наступних поколінь в дусі споконвічної великої шани нашого народу до Матері і Материнства.


«Тривожні дзвони Чорнобиля»

Де ж ви, ті люди, що в хаті жили?
Світку мій білий, яке тут роздолля!
Смуток нащадків – як танець бджоли,
Танець бджоли до безсмертного поля.
Голос криниці, чого ж ти замовк?
Руки шовковиць, чого ж ви заклякли?
Вікна забиті, і висить замок –
Ржава сережка над кігтиком клямки.

24 квітня в Брусилівській районній бібліотеці була представлена виставка-реквієм «Тривожні дзвони Чорнобиля»
Експозиція виставки представляє інформацію про аварію, яка виникла на реакторі ЧАЕС, її наслідках та проблемах сучасного життя на забруднених після аварії територіях, розповідає про евакуацію та переселення людей з постраждалих від аварії територій.
Чорнобильська трагедія нанесла нищівного удару по українській флорі і фауні, викликавши, зокрема, незворотні мутаційні процеси, оскільки тільки на півночі України радіацією було забруднено понад п’ятдесят тисяч квадратних кілометрів земель. До сих пір спостерігається масова загибель хвойних рослин, мікроорганізмів, що мешкають у ґрунті, ссавців, втрата репродуктивної функції у рослин і тварин, особливо в зоні підвищеного опромінення на відстані 20 – 30 кілометрів від ЧАЕС.
Виставка-реквієм «Тривожні дзвони Чорнобиля» залишається, на жаль, актуальною, оскільки актуальними залишаються проблеми, породжені Чорнобилем, які на сьогодні ще далекі від свого вирішення. А назва її – то, зокрема, і символ тих дзвонів, у які, образно кажучи, б’ють вчені, експерти та небайдужі представники різних організацій з багатьох країн світу, намагаючись привернути увагу до невирішених чорнобильських проблем, прогнозуючи катастрофічні наслідки планетарного масштабу.


Подаруй бібліотеці книгу до Дня книги!

23 квітня - символічна для світової літератури дата: Генеральна конференція ЮНЕСКО, яка проходила в 1995 році в Парижі, вирішила віддати в цей день данину поваги книгам і авторам, закликаючи всіх, і особливо молодь, знаходити задоволення в читанні і поважати незамінний внесок тих, хто сприяв соціальному і культурному прогресу людства і заснувала Всесвітній день книги і авторського права.
Традиція святкування Дня книжки народилась у іспанській провінції Каталонія, де 23 квітня в день святого Георгія традиційно дарували троянду за кожну куплену книжку і вже понад 80 років існує традиція в цей день дарувати троянди і книжки тим, кого любиш. Нині Всесвітній день книги й авторського права святкують у 190 країнах світу.
Завдяки книзі ми отримуємо доступ до знань, ідей, духовних і моральних цінностей, до розуміння краси та творчих досягнень людини. Книга - це найкращий помічник в наших спільних зусиллях із захисту і збагачення культурної спадщини людства.
До Всесвітнього дня книги і авторського права Брусилівська районна бібліотека оголошує підбиття підсумків за 1 квартал 2013 р. постійно діючої доброчинної акції «Подаруй бібліотеці книгу!», яка отримує розголос завдяки публікаціям на сайті Брусилівської РДА, у районній газеті та безпосередньо через звернення до відвідувачів бібліотеки.
Акція триває, а поки що дякуємо тим, хто вже збагатив фонд нашої бібліотеки. Символічно, що першою дарувальницею у 2013 році стала керівник галузі, начальник відділу культури Брусилівської РДА Г.Андреєва. Приємно, коли дарувальниками стає родина – подружжя Кравченків передало книги та чимало періодичних видань з риболовства, які так потребують наші читачі. Родина Федишиних подарувала зібрання творів письменників-класиків. Періодичні видання передала й родина Музиченків, а також А.Поліщук та Л.Власова. Не залишились осторонь і наші юні читачі – з дозволу батьків (це обов΄язкова умова) школярі Р.Ліщинський, О.Костенко, Л.Коструба та К.Пінчук подарували бібліотеці книги та журнали. Велику вдячність висловлюють бібліотекарі та читачі І.Мартиновій, яка щороку передає велику кількість цікавих періодичних видань з власної передплати. Не вперше дарує книги і наш читач С.Харченко. Надходженням чималої кількості видань з економіки завдячуємо Т.Волошенко. На наше прохання допомогти відгукнулась і директор ТОВ «Брусвяна» Л.Дмитрієва.
Сподіваємось, що і подальший хід акції буде такий само плідний та звертаємось до всіх мешканців району з проханням дарувати бібліотеці книги. Дайте нове життя вашим книгам та зібранням! Подаровані вами книги стануть відчутним джерелом поповнення фонду. Робіть добрі справи!


Шевченківські дні

Розповіді про життя Т.Шевченка перепліталися віршами поета, які натхненно розповідали школярі. Завзято та правильно відповідали вони і на питання непростої вікторини, яку склали для них бібліотекарі. Наприкінці всі учасники заходу із задоволенням взяли участь у невеличкій «фото сесії»…
Співпраця з освітніми установами - важлива частина роботи Брусилівської районної бібліотеки. Спільне проведення заходів збагачує духовний світ школярів і розширює їхній світогляд, допомагає зорієнтувати молодь в інформаційному просторі та не загубити інтерес до читання.
В активі спільної роботи бібліотеки та школи - велика різноманітність друкованих та медіа ресурсів, організація систематичних заходів щодо пропаганди читання, виховання дітей та підлітків. Щороку працівники бібліотеки проводять чимало заходів із залученням школярів, але ніколи не втомлюються щиро дякувати освітянам за співпрацю.


Присвячено Кобзарю

Брусилівська районна бібліотека щороку проводить низку заходів по вшануванню пам’яті великого поета та приймає участь у заходах, що проводяться у селищі. Так, 12 березня у ЦЮДТ «Мрія» під час проведення районного конкурсу читців-декламаторів творів Тараса Шевченка, працівниками бібліотеки була організована виставка «Думи Кобзаря живуть між нами», що представила видання про вшанування пам’яті поета на Батьківщині та у світі.
«Бібліотечний десант», як дещо жартома було його названо, проведений 13 березня у ЗОШ №1, був присвячений черговій річниці з дня народження Т.Г.Шевченка. За сприяння директора школи С.П.Липка, вчителів української мови та літератури Л.В.Клименко та Л.В.Закусило, для старшокласників була проведена медійна презентація «Житомирські стежини Кобзаря». Зав.відділом обслуговування читачів районної бібліотеки І.О.Калейчик розповіла про подорож поета на Волинь, людей з його оточення, чия доля була пов’язана з Житомирщиною та дослідження І.І. Огієнка, які були названі «золотою короною шевченкознавства».
По закінченні презентації школярі мали змогу ознайомитися з розгорнутою книжковою виставкою «Орлиний злет Шевченкового духу», що представила лише дещицю видань, які є у фонді районної бібліотеки.
А по тому працівники бібліотеки отримали нагоду стати почесними гостями на літературному святі «Ти в серці нашому, Тарасе!», яке підготували вчитель української мови і літератури Т.Г.Коваль та іі вихованці – учні 5-Б класу (які, до речі, нещодавно під час екскурсії стали наймолодшими читачами юнацької кафедри бібліотеки для дорослих).


«Поклич у душу Небо»

…так названо книжкову виставку, що розміщена на абонементі районної бібліотеки. Захід присвячено Дню православної книги, що приурочений до дати випуску першої друкованої книжки Івана Федорова «Апостол», яка побачила світ 1 березня (за ст.стилем) 1564 року.
Виставка представляє як праці священнослужителів, так і художні твори українських та російських письменників, які, за висловом І.Огієнка, чиї книги також представлені на полицях, намагаються донести «Слово пахуче та просторе» - Слово Боже. Нехай же читання цих книг допоможе ступати по шляху розумового, морального й духовного вдосконалення, до якого закликає православних християн, зокрема, і Великий піст, що починається цього року 18 березня.


Зазираючи в земні глибини

Книжкова виставка «Багатства українських надр», що буде розміщена на абонементі Брусилівської районної бібліотеки протягом першої половини березня, запрошує відвідувачів до цікавої мандрівки багатьма неповторними куточками України, подає широкі відомості про корисні копалини, що містяться у підземних глибинах. Видання, представлені на виставці, у популярній формі розповідають про різноманітну гаму мінеральної сировини, розкривають багатства рідної землі, наголошують на їх значенні у подальшому економічному розвитку країни.
Цю виставку присвячено 155 річниці з дня народження академіка Павла Аполлоновича Тутковського (1858 - 1930) - класика української та світової геології і географії, етнографа і краєзнавця, вченого-енциклопедиста, подвижника науки й культури. Він був у числі перших дванадцяти академіків Української Академії наук і тривалий час керував її фізико-математичним відділенням, а більшість заснованих ним наукових установ у галузі природознавства і техніки існують і донині.
Внесок П.А.Тутковського в науку різнобічний. Він працював практично у всіх галузях науки про Землю. Характерною особливістю його наукової творчості було те, що більшу частину його багатющої спадщини (він опублікував понад 1000 праць) було присвячено Україні. Тому В.І.Вернадський називав П.А.Тутковського кращим знавцем неорганічної природи України. Доля вченого була тісно пов΄язана з нашим краєм - він з срібною медаллю закінчив Житомирську класичну гімназію. А згодом, після закінчення природничого відділення фізико-математичного факультету Київського університету, в щорічних відрядженнях від Київського товариства природодослідників він пройшов всю Правобережну Україну, зокрема Волинь і Полісся, детально вивчив геологічну будову цих регіонів - пісковики та сланці Овруцького кряжу, мармурові породи Житомирщини… Цей період його діяльності, який тривав дев’ять років, був тісно пов’язаний з Товариством дослідників Волині, одним з небагатьох тоді краєзнавчих товариств в Україні. Незабаром Тутковський став віце-головою Товариства, багато зробив для розвитку його музею. На виставці представлено книгу В.Губарця та І.Падалки «Скарбами землі зігрітий» - це біографічна повість з життя видатного українського геолога, академіка Павла Тутковського, який гідний глибокої шани й поваги нашого народу.


Золотий голос України

26 лютого в приміщенні Брусилівської дитячої музичної школи викладач музичної літератури Басалкевич Любов Павлівна провела літературно- музичний вечір «Золотий голос України», присвячений 200-річчю з дня народження видатного українського співака і композитора С.С.Гулака- Артемовського.
Учні старших класів з інтересом прослухалиВиставка представляє як праці священнослужителів, так і художні твори українських та російських письменників, які, за висловом І.Огієнка, чиї книги також представлені на полицях, намагаються донести «Слово пахуче та просторе» - Слово Боже. Нехай же читання цих книг допоможе ступати по шляху розумового, морального й духовного вдосконалення, до якого закликає православних християн, зокрема, і Великий піст, що починається цього року 18 березня. розповідь про життя, навчання в Італії,дружбу з Т.Г.Шевченком, роботу в оперному театрі, якому він віддав понад 20 років. Присутні прослухали пісні та подивились уривки з першої української лірико-комічної опери «Запорожець за Дунаєм», автором якої є Семен Степанович Гулак-Артемовський.


Конкурс читців-декламаторів
до дня народження Л. Українки

Лесю Українку славетну й улюблену письменницю нашого народу, феноменальну жінку у світовій культурі - можна охарактеризувати її ж поетичним образом - "світло нагірне". Нагірною проповіддю було її слово, що будило зі сну націю й вселяло віру й надію в її духовні сили. Справдилися заповітні мрії видатної Лесі Українки. Її співи, її поетичне слово так щиро, талановито і душевно звучали із вуст юних брусилівчан. 1 березня 2013 року в ЦЮДТ пройшов районний конкурс читців-декламаторів, присвячений 142-й річниці від дня народження видатної української письменниці, поетеси, прозаїка, перекладача Лесі Українки. Ініціатором конкурсу є Управління культури і туризму Брусилівської РДА, а організацією конкурсу займалася методист відділу освіти Брусилівської РДА Івасенко Тетяна Василівна.
Святково прикрашений зал привітно зустрів гостей. Їх увазі була запропонована книжково-ілюстрована експозиція „Вона в віки майбутні йти повинна". Вступне слово та біографію Л.Українки розповіла бібліограф районної бібліотеки Мельниченко Т.І., та чим більше дізнаємося, тим краще розуміємо, як мало ще про неї знаємо. В конкурсі приймали участь 27 учасників в різних вікових категоріях, з 4-го по 11 класи. А переможцями конкурсу стали: Прокопчук Мирослава (учениця 4 кл. Водотиївської ЗОШ), Рибак Людмила (учениця 5-го кл. Брусилівської ЗОШ №1), Горбатенко Ігор (учень 6-го кл. Брусилівської гімназії ім.. Готовчиця), Губерначук Олеся (учениця 6-го кл. Осівецької ЗОШ), Угніч Єлизавета (учениця 7-го кл. Приворотської ЗОШ), Панасюк Іванка (учениця 6-го кл. Брусилівської ЗОШ №1), Збінська Анна (учениця 10-го кл. Брусилівської ЗОШ №1), Романенко Вікторія (учениця 10-го кл. Водотиївської ЗОШ), Ушинок Світлана (учениця 11-го кл. Приворотської ЗОШ).
Вірш „Стальна жінка" присвятила Л. Українці місцева поетеса, учениця Морозівської ЗОШ Гамерник Олена. Учасники конкурсу настільки гарно підготувалися, що дуже важко було визначити переможців. Щиро дякуємо організаторам, вчителям та учням за участь у конкурсі. Неможливо годиною зустрічі відтворити велику літературну спадщину поетеси. Вона прихилилася до нашої землі всім серцем, а у відповідь отримала всенародну любов, яка не має часових меж.


За знаннями – до бібліотеки

25 лютого минула чергова річниця з дня народження видатної української поетеси Лесі Українки. В районній бібліотеці для дітей було оформлено книжкову виставку «Була ти віддана народу», а 27 лютого - проведено літературно-музичний ранок «Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я» для учнів 5-Б класу ЗОШ №1, яки відвідали бібліотеку разом з вчителb../../images/kobzar_4.jpg align=ем української мови та літератури Т.Г.Коваль.
Працівники бібліотеки Кіщенко М.В. та Паламарчук Л.І. розповіли дітям про дитячі та юнацькі роки Лесі Українки, ознайомили з піснями, створеними на її вірші. А вже самі учні прочитали свої улюблені вірші з творчої спадщини поетеси. Багато цікавих фактів додала до розповіді бібліотекарів і Т.Г Коваль.
Але на цьому «бібліотечний» день для учнів не був закінчений – вони завітали на екскурсію і у районну бібліотеку для дорослих і стали її наймолодшими читачами. Працівники бібліотеки І.В.Толкач та О.М.Макаренко розповіли про правила користування бібліотекою, її книжковий фонд та інформаційні послуги. По закінченні бесіди була проведена вікторина, найактивніші учасники якої були нагороджені призами.


Новинки періодики в бібліотеці для дорослих в 2013 році

Завітавши до Брусилівської районної бібліотеки ви можете ознайомитися з новинками періодики та дізнатися чимало корисної інформації, а також скористатись послугами інтернет.
Про новини політичного, економічного та культурного життя ви можете дізнатися з газет «Урядовий кур’єр», «Голо align=с України», «Факты и комментарии», «Літературна Україна», «Культура і життя». Місцеві новини та новини з області ми радимо читати зі шпальт газет «Житомирщина», «Відродження» та «Эхо», «Праця і зарплата».
Вчителям та вихователям рекомендуємо журнали «Позакласний час», «Шкільна бібліотека», «Бібліотечна планета», «Календар знаменних та пам’ятних дат».
Тим, хто має присадибну ділянку та вирощує живність добрим порадником стануть журнали, що дають рекомендації по бджільництву, квітникарству, по вирощуванню овочів та фруктів. Це такі журнали, як: «Дім, сад, город», «Дом в саду», «Люблю цветы», «Хозяин», «Пчеловодство».
Водіям рекомендуємо журнал «За рулем», автолюбителі знайдуть тут багато повчального для себе, а от для рибалок знадобиться у нагоді науково-популярний журнал «Світ рибалки».
Нашій кращій половині людства, яка бажає зберегти свою чарівність та привабливість, пропонуємо журнали «Жінка», «Добрые советы», «Единственная», «Советчица», «Звезды и советы», «Здоровый образ жизни».
Для рукодільниць ми передплачуємо чудові видання журналів «Ручные чудеса», «Бисер», «Українська вишивка», «Burda», «Сабрина», «Бисер», де наші читачки зможуть отримати необхідний досвід з кравецької майстерності, а також, навчитися вишивати бісером та в'язати.
Журнал «Світ дитини» буде в нагоді для молодих мам. Тут можна знайти рекомендації щодо виховання та розвитку малої дитини.
Молодь зацікавиться такими виданнями, як «Юная леди», «Cool», «Oops», «Girl», «Звезды», «Бэмс», «Gust Teen», , «Шпиль», «Вигадуй, думай», «Сучасність» «15 суток» та ін..
Для школярів рекомендуємо: «Довідник для вступників», «Я вивчаю українську», «Англійська для допитливих», «Загадки истории», «Біологія для допитливих», «Географія для допитливих», «Хімія для допитливих»…
Не обминула увагою районна бібліотека і віруючих православних читачів, для яких ми пропонуємо всеукраїнський православний журнал «Спасите наши души».
В бібліотеці є велика законодавча база, багато видань з юриспруденції, педагогіки та психології, з економіки та медицини, художня література та ін., є Інтернет та надаються послуги ксерокопіювання, а кваліфіковані працівники нашої бібліотеки допоможуть студентам та школярам у написанні рефератів та контрольних робіт.
То ж, дорогі наші читачі, ми сподіваємось, що ви будете частіше відвідувати Брусилівську ЦРБ.

Підготувала бібліограф Т. Мельниченко


Мова - духовний скарб нації

Як парость виноградної лози,
Плекайте мову. Пильно й ненастанно
Політь бур'ян. Чистіша від сльози
Вона хай буде. Вірно і слухняно
Нехай вона щоразу служить вам,
Хоч і живе своїм живим життям.
(Максим Рильський)

Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА.
Недарма говориться, що без усякої іншої науки ще можна обійтися, а без знання рідної мови обійтися не можливо. Як писав Франсуа Вольтер « Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя»І це справді так. Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості.
Для учнів 9-б кл. школи №1 районна бібліотека для дорослих провела літературне свято присвячене Міжнародному Дню рідної мови «Із слова починається людина, із мови починається мій рід». На якому бібліотекар читального залу Макаренко Оксана Миколаївна, розповіла про історію виникнення дня рідної мови та зробила бібліографічний огляд книжкової виставки « О, мово моя, голосна України». На якій були представлені книги про українську мову та літературу та книги з творами І. Огієнка , які були видані при житті Івана Огієнка і надіслані до Брусилівської бібліотеки з Вінніпега (Вінніпег — найбільше місто в Манітобі і восьме за населенням у Канаді. У минулому місто відіграло важливу роль в історії української еміграції в Канаду і зараз проживає у ньому велике скупчення українців, — тут розташовано головні офіси українських установ і саме тому україноканадці люб'язно прозвали місто «столицею українців Канади»).
З книги І Огієнка « Наука про рідномовні обов’язки» були прочитані десять найголовніших мовних заповідей свідомого громадянина.
Та, як писав, І Огієнко « Найсильніші й найперші творці соборної літературної мови – то свої письменники». Тому були представлені книги про історію української мови нашого земляка Станіслава Сергійовича Губерначука.
ГУБЕРНАЧУК СТАНІСЛАВ СЕРГІЙОВИЧ - знаний український філолог, який протягом багатьох літ досліджує найдавніші початки української мови. Автор багатьох публікацій, в тому числі книг: "Як гул стоїть, як шум віків - рідна мова", "Трипілля і українська мова", «Прадавність української мови», « Карби трипільської культури» та ін.
За багато творчих років Станіслав Губерначук здійснив десятки публікацій, у тім числі й про прадавнє походження української мови. Остання тема, яку він розкрив із об´єктивних позицій, на противагу фальсифікаціям академічної науки, зробила Станіслава Губерначука відомою людиною серед української патріотично налаштованої інтелігенції. Наш земляк став частим гостем на Українському радіо, у студентських аудиторіях. У цей же період честолюбний філолог виступав на багатьох конгресах, конференціях, присвячених питанням мови та історії.
Воістину титанічний труд вкладає Станіслав Губерначук у пошуки коренів української минувшини, у встановлення істинних прадавніх витоків українського родоводу, нашої рідної мови.
Здавалося б, пора вже й перепочити, а він знову й знову поринає у творчі пошуки, а у вільний час, як завжди, поспішає на зустрічі зі студентством, інтелігенцією та на різні конференції. І скрізь натхненно й переконливо популяризує свої прогресивні ідеї.
На книжковій виставці « Поетичні обрії рідного краю» для учнів 9-б були розміщені літературні твори наших земляків.
Лауреат Всеукраїнської премії імені І Огієнка Василь Сташук презентував свою нову збірку « Живу на долонях у матері». Цікава і багато в чому претензійна ( на перший погляд) метафорична назва книжки про найдорожчу людину – рідну неньку.
Здавалося б, так може сказати підліток чи юнак, але ажніяк не людина літня, за плечима якої – життя і життя, доньки якої вже давно самі стали матерями…
Здавалося б, мати ліричного героя цієї збірки давно « тихо пішла за межу», а він все одно стверджує: «живу на долонях у матері…».
Погано, коли назва книжки не спонукає до роздумів. Ця – спонукає. Її хочеться читати, щоб розкодувати ризиковане з точки зору художньої вмотивованості твердження, вмонтоване заголовком у палітурку.
Доречні будуть слова М. Рильського з вірша «Мова»
Мудріших, ніж народ, учителів;
У нього кожне слово – це перлина,
Це праця, це натхнення, це людина.
Не бійтесь заглядати у словник:
Це пишний яр, а не сумне провалля;
Збирайте, як розумний садівник,
Достиглий овоч у Грінченка й Даля,
Не майте гніву до моїх порад
І не лінуйтесь доглядать свій сад.

Та слова А. Франс "Немає магії сильнішої, ніж магія слів."
Вітаємо Вас, дорогі друзі, з міжнародним днем рідної мови. Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом. Щастя вам, добра, нових здобутків в ім’я України!


«Дзвенить струмочком рідна мова»

Під такою назвою 20 лютого у приміщенні районної бібліотеки для дітей було проведено літературну годину до Дня рідної мови з учнями 5-Б класу школи №1. Вчитель української мови та літератури Коваль Тамара Григорівна розповіла дітям про значення рідної мови в житті людини, її функцію як засобу спілкування, передачі інформації , творчості.
Ознайомив з пісенною творчістю та зачарував дітей спів Тетяни Феліксівни Лаворчук, методиста районного будинку культури. Діти розповіли багато віршів, загадок, прислів΄їв, приказок, співали пісень про рідну мову.
Активними учасниками заходу стали Біденко Р., Ткачук Р., Сивогорло Т., Костенко О., Пінчук К., Пустова Ю., Вергун С., Галицький В., Одарчук А., Тимошенко Т., Мельник Д., Коструба С., а всі присутні почерпнули багато інформації про значення української мови в житті нашої держави. Без мови немає держави, тому потрібно любити рідну мову, берегти й захищати її, як найкоштовніший скарб.
Працівники бібліотеки для дітей вдячні вчителю Брусилівської школи № 1 Тамарі Григорівні Коваль та керівництву школи за підтримку та допомогу у проведенні бібліотечних заходів.


День Святого Валентина

Напередодні Дня Святого Валентина в Брусилівському районному Будинку культури пройшов молодіжний розважальний вечір "Любов з першого погляду". У святі взяли участь учні загальноосвітніх шкіл району: хлопці з Морозівської ЗОШ - Васільєв Юрій, Хомич Едуард та Сорока Вадим, а дівчата з Брусилівської ЗОШ №1: Заєць Інна, Шайблер Дарина та Волинець Марина.Відповідно до програми святково вечора хлопці і дівчата знайомилися один з одним ,брали участь у різноманітних конкурсах, задавали цікаві питання і намагалися знайти на них відповіді.
1.Свято пройшло в теплій, дружній атмосфері. Прикрасили свято своїми піснями запрошені гості: Світлана Беєтреу ,Іванка Торбенко та Майстренко Люба. Можливо це просто збіг, чи магія кохання, але в кінці вечора співпало 3 пари, саме тому ніхто не відчував себе самотнім. Та завданням вечора було визначити лише 1 ідеальну пару, і саме в цьому допомогли глядачі, проголосувавши за найкращу пару.Тож ідеальною парою стали Заєць Інна та Сорока Вадим.
2.Всі учасники були нагороджені призами за участь, а головна пара вечора отримала супер-приз. Організатором та спонсором свята був районний Будинок культури.


Районна бібліотека пропонує

Протягом першої половини лютого для відвідувачів Брусилівської районної бібліотеки будуть організовані книжкові виставки та проведені інформаційні години «Незагоєні часом рани Афганістану» і «Відлуння кривавих стежок Афганістану», «Любов – це життя і сила» та «Любов – це найцінніше».
На абонементі розміщено виставку-пораду «Дбайливому господарю». Запропоновані видання допоможуть любителям садово-городньої справи за короткий час отримати знання для ефективного впорядкування присад src=center rightибних ділянок, зведення дачного будинку і надвірних господарчих будівель, догляду за садом і городом та ведення сучасного тваринництва.
«Календар знаменних і пам΄ятних дат» представить видання до річниць французьких письменників Жуля Верна та Жоржа Сіменона, російського оперного співака Федора Шаляпіна.

Літературно-музичний вечір-портрет «Жил актёр, жил поэт, жил певец среди нас…» буде присвячено 75й річниці з дня народження Володимира Висоцького.
Слідкуйте за оголошеннями!


«Жил актер, жил поэт, жил певец среди нас…»

13 лютого працівниками районної бібліотеки був проведений захід, присвячений пам΄яті талановитого актора, поета, музиканта радянського періоду Володимира Висоцького, який став одним з символів своєї епохи.
Висоцький написав близько 700 пісень, які виконував під час концертів, зіграв біля тридцяти ролей у фільмах, грав у театрі. З дещицею його творчої спадщини і ознайомились старшокласники ЗОШ №1, які завітали на захід разом зі своїм класним керівником Л.В.Клименко. Бібліотекарі також щиро вдячні своїм колегам - працівникам районного будинку культури та директору дитячої музичної школи Л.В.Івасенко за сприяння у вирішенні технічних питань, що виникли під час проведення заходу.
Створена зав.відділом обслуговування читачів І.Калейчик медійна презентація містила аудіо та відеоматеріали, що дозволили, /p «Жил актер, жил поэт, жил певец среди нас…» краще осягнути грані талантів, якими доля обдарувала Володимира Висоцького. У своїй творчості він висвітлював проблеми, які хвилювали та будуть хвилювати, напевно, всіх людей - це проблеми добра і зла, вірності й зради, честі, надійності, дружби... Ось чому і нові покоління мають знати його ім΄я. На прохання шанувальників творчості Володимира Висоцького захід буде додатково проведено у суботу, 23 лютого о 12 годині.


«Розкажу вам про Австралію»

…саме так названо книжкову виставку на абонементі районної бібліотеки, яка дозволить читачам здійснити уявну подорож до держави, що займає цілий континент - 26 січня минає ювілей існування Австралії як країни. Одними з найперших європейських поселенців там 225 років тому стали в’язні британських тюрем та їх наглядачі. Але це не завадило Австралії нині стати однією з найбагатших та найрозвиненіших країн світу.
Завдяки виданням, які представлені на виставці, можна ознайомитись з історією, природним світом та господарством країни. Окрему поличку займають художні твори письменників Австралії, найбільш відомим з яких у нас, напевно, є книга Колін Маккалоу «Ті, що співають у терні», за сюжетом якої знято популярний серіал.
Отже, запрошуємо у книжкову подорож до Австралії! До речі, там зараз літо…


«Ті, яким засвітилась істина…»

Так назвав літературний критик Євген Сверстюк блискучу когорту талановитих особистостей, що з’явилася в Україні наприкінці 50 – початку 60х рр. ХХ ст. і увійшли в її історію під назвою «шістдесятників». Серед них були письменники І.Драч, М.Вінграновський, В.Дрозд, Гр.Тютюнник, Б.Олійник, В.Симоненко, Ліна Костенко, В. Шевчук, Є. Гуцало, художники А.Горська, Б.Чичибабін, О.Заливаха,літературні критики І.Дзюба, Є.Сверстюк, В.Чорновіл, режисер Лесь Танюк, кінорежисери С.Параджанов, Ю.Іллєнко, перекладачі Г.Кочур, М.Лукаш та інші. Шістдесятники виступали на захист національної мови і культури, свободи художньої творчості, чинили моральний, етичний спротив тоталітарній системі. Одним з них був і поет Василь Стус, чиє 75річчя відзначаємо цього року.
Районна бібліотека в останній декаді січня пропонує своїм відвідувачам ознайомитися з книжковою виставкою та медійною презентацією «Шістдесятники: профілі на тлі покоління», а також взяти участь у літературному вечорі пам’яті Василя Стуса «Благословляю твою сваволю, дорога долі, дорога болю!»


Долучитися до доброї справи

Брусилівська районна бібліотека підбила підсумки постійної акції «Подаруй img border=180/em/pbrбібліотеці книгу» за 2012 рік. Мета акції – поповнення фонду бібліотеки. Заклик акції - «Якщо у вас вдома є прочитані і позабуті вами на полицях книги, ви можете подарувати їм друге життя, віддавши в бібліотеку. І тоді ваші книги знов і знов радуватимуть читачів».
У 2012 році бібліотека отримала в дар більше трьохсот книг – її фонд поповнили твори художньої літератури та науково-популярні видання, до того ж – газети і журнали.
Хочемо сказати слова щирої подяки нашим читачам: В.Кращенку, О.Нікітчину, М.Бондаренко, Г.Андреєвій, О.Холявенко, Б.Медведєву, С.Харченко, Г.Єфремовій, О.Артеменко; читацьким родинам – Яременко, Плужник, Тарасенко-Дидикало, Клименко-Михайлюк, родині світлої пам’яті Г.М.Нечипоренко, читачки нашої бібліотеки впродовж багатьох років. Надходженням до фонду літератури, яка користується в читачів підвищеним попитом, завдячуємо Л.Гончар, С.Богдану, І.Гуренко, З.Клименко, Л.Макавейчик, Н.Бенедичук, Ж.Бєлєнькій. Велику вдячність висловлюємо і тим дарувальникам, які побажали залишитися невідомими.
Вже не вперше періодичні видання з особистої передплати передала до бібліотеки І.Мартинова; цікаве і корисне видання «Здоровый образ жизни в Украине» надходило на нашу адресу завдяки З.Михайловій. Вдячні ми й добродіям, які передплатили для бібліотеки газети «Голос України», «Урядовий кур’єр» та «Эхо» на 2013 рік.
Презентували свої нові видання бібліотеці і наші земляки, обдаровані літературним талантом – відомо, що через книгозбірню торується найкоротший шлях до найбільшої кількості читачів. Фонди бібліотеки збагатилися науковими працями М.Тимошика, В.Святненка, С.Губерначука. Голова районної ради В. В. Габенець передав сільським бібліотекам видання, яке нещодавно вийшло друком за сприянням районної громади і розповідає про життєвий шлях І.Огієнка та вшанування його пам’яті на Батьківщині. Збагатився фонд і літературними творами В.Сташука та І.Торбенко. Для працівників сільських бібліотек під час семінару було проведено зустріч з поетом-земляком Ю. Кочубеєм та презентація його першої книги «Первоцвіт», по закінченні якої автор подарував свої збірки усім бібліотекам району. Бібліотекарі були дуже вдячні за такий подарунок, нагородили поета оплесками, побажали подальших творчих звершень і висловили гарячу надію на поповнення фондів новими книгами автора.
Шановні благодійники! Колектив та читачі Брусилівської районної бібліотеки щиро вдячні Вам – тим, хто вже зробив свій внесок до загальнодоступної книжкової скарбниці, і всім, хто ще приєднається до цієї акції. Крім нових книг, потребуємо також сприяння в проведенні ремонту приміщення, в яке незабаром має переїхати бібліотека та у придбанні оргтехніки – будемо вдячні за допомогу і у вирішенні цих питань.
Акція підтримки бібліотеки триває!


Кинь мишку – візьми книжку!

Нагадуємо, що 27 січня (щороку в останню неділю січня) світова спільнота відзначає «Міжнародний день БЕЗ Інтернету». Гасло цього дня: «Відключися! Виходь! Живи! Ти потрібен в реальному світі!»
У цей день активні інтернет-користувачі в усьому світі намагаються відвернути себе від Всесвітньої мережі і повернутися до «реалу»: витратити час на спілкування в живу з рідними та близькими, приділити час своєму здоров'ю, прогулянці на свіжому повітрі, відвідати концерти, музеї, бібліотеки.
Працівники Брусилівської районної бібліотеки у свою чергу закликають всіх приєднатися до цієї акції. А якщо вже так кортить поринути у світ пригод та історій, що відбуваються завдяки комп’ютерним технологіям, пропонуємо прочитати цікаві сучасні твори: «Самотність у мережі» Я.Вишневського, «Дівчина, що гралася з вогнем» С.Ларрсона, «Шкіра для барабана» А.Переса-Ріверте, «Конкуренти» С.Лук’яненка, «Ник» А.Ясинского. Юним читачам до вподоби стануть пригоди у віртуальному місті зовсім не підступного комп’ютерного віруса Федька і його друзів з серії книг С.Гридіна та кумедна історія, що сталася в родині школярки Буби, героїні книги польської письменниці Б.Космовської.
Двері бібліотеки гостинно відкриті для відвідувачів щоденно з 9 до 18 годиleftjustify/pни, крім неділі.


День нової книги

Саме з цією приємною подією, крім новорічних свят, вітають відвідувачів районної бібліотеки її працівники і пропонують новинки на будь-який смак.
Для поціновувачів світової літератури представлено якісні переклади українською творів Х.Муракамі, О.Памука, С. Ларрсона (до речі, за представленою трилогією було знято кінохіт «Дівчина з татуюванням дракона»), Г.Гессе, Д.Кутзее, Ж.Сарамаго та ін. у чудових серіях «Бібліотека Нобелівських лауреатів» (Нобелівська премія з літератури є найпрестижнішою міжнародною літературною нагородою і привертає увагу всього інтелектуального світу) та «Карта світу» (включає в себе кращі зразки сучасної європейської та світової прози кінця XX – поч. XXI століття) Твори класиків світової літератури представлено в однойменній серії.
Є багато вже знаних авторів, завдяки яким значно зріс авторитет української книги. Ліна Костенко, Марина і Сергій Дяченки, Марія Матіос, Зірка Мензатюк, Ірен Роздобудько, Леся Вороніна, Олександр Ільченко, та чимало інших – їх нові твори пропонуємо нашим читачам. Серія «Історія України в романах», що включає кращі твори відомих письменників, які розповідають про різні періоди в історії України — з часів Київської Русі до наших днів, представляє твори Юрія Мушкетика, Володимира Малика, Тимура Литовченка. Тему продовжують науково-популярні видання у серіях «Знамениті українці» та «Видатні події в історії України».
Ці та багато інших цікавих видань пропонує своїм відвідувачам Брусилівська районна бібліотека під гаслом «Безмежний світ української книги». Як бачимо, на книжковому ринку української книги відбуваються позитивні кількісні та якісні зрушення. І це вселяє впевненість у тому, що українська книга має перспективи розвитку, бо, на щастя, в Україні ще є талановиті письменники, чудові видавництва і бібліотеки, а головне - є читачі, яких ми і запрошуємо на «дегустацію» книжкових новинок.


Бібліотеки району взяли участь у всеукраїнському дослідженні

яке цього року проводила Національна парламентська бібліотека України. Тема дослідження – «Незадоволений читацький попит на вітчизняну книжкову продукцію у бібліотеках України». Протягом кількох десятиліть Національною парламентською бібліотекою проводиться вивчення інформаційних потреб/b і запитів користувачів бібліотек. Інформація щодо незадоволеного тематичного попиту дає уяву про читацькі інтереси (за окремими галузями знань), дає змогу виявити теми, що є актуальними та популярними в конкретний історичний проміжок часу та показує, наскільки цей попит є незадоволеним.
На жаль, бібліотеки Брусилівщини, як і більшість бібліотек України, можуть дати багатий матеріал з останньої позиції. Не вистачає багатьох творів за шкільною програмою, яка постійно оновлюється. Протягом останніх років у структурі читацького попиту відбулися зміни – збільшився попит на сучасну українську та зарубіжну прозу (молоде покоління надає перевагу саме перекладам українською мовою), науково-популярні видання з психології, релігієзнавства, езотеріки, культурології, природничих наук. І якщо до районної p align=0бібліотеки невеликим струмочком ще надходять нові видання за рахунок подарунків читачів та закупівлі раз на рік книг за кошти місцевої громади (хоч цього року не дочекалися й цього), то сільські книгозбірні лишаються без нових надходжень.
Сподіваємось, що вивчення незадоволеного читацького попиту носитимуть в цілому прикладний характер, оскільки отримані дані можуть бути використані для більш повного задоволення запитів користувачів.


Є люди, як зорі…

…вони погаснуть, а світло від них ще довго-довго блукає всесвітами наших душ, нагадуючи кожному, хто ми, що ми, чому ми, куди ми…

Роль і значення постаті В’ячеслава Максимовича Чорновола (24.12.1937 — 25.03.1999) неможливо переоцінити. Відомий правозахисник, публіцист, журналіст, дисидент, принциповий політик, невтомний борець, ідеолог і натхненник Народного Руху України. Ще замолоду поставив він собі за мету створення української самостійної держави. І крок за кроком, тюрма за тюрмою, стаття за статтею, книга за книгою – йшов до цієї мети… Завдячуючи діяльності В’ячеслава Чорновола та групи національно свідомих українців, що створили Народний Рух України, Україна прийняла Акт про державну незалежність.
До 75річниці з дня народження лідера національних сил України на абонементі районної бібліотеки організовано виставку-портрет «Людина, яка стала легендою українського народу». Видання, представлені на виставці (більшість з них була подарована бібліотеці брусилівчанкою О.Н.Кирилюк), знайомлять з життям В’ячеслава Чорновола, його діяльністю у лавах правозахисної організації Українська Гельсінкська група та Народного Руху України.
Одним з членів-засновників Української Гельсінкської групи - організації, що ставила своєю метою проповідування законності й справжньої демократії замість певної ідеології - був відомий український письменник-фантаст Олександр Павлович (Олесь) Бердник (25.12 1927 —18.03.2003).
До 85 річниці з дня його народження на абонементі районної бібліотеки організовано книжкову виставку «Мрію про незвичайну празоряну дію...», що представляє біографічні видання та творчий доробок письменника.
В’ячеслав Чорновіл та Олесь Бердник – це ціла епоха, яскраві сторінки в історії руху опору тоталітарній системі, що увійшов до історії України під назвою дисидентського руху. Вони мали велику сміливість бути собою, приймати рішення, покладаючись на себе, і йти до кінця заради синівської любові до України. Отож, як заповіт, зберігаймо слова В’ячеслава Чорновола, які стали епіграфом виставки у районній бібліотеці:
«...урятувати те, що так тяжко здобувалося - Українську державність;
...зберегти те, що є найціннішим для кожної людини, – гідність і самоповагу, чесність і мужність бути чесним. Перед собою. Перед співвітчизниками. Перед Україною»


«Зазирнути у майбутнє…»

Так називається виставка-роздум, яку запропонували у другій половині грудня своїм відвідувачам працівники Брусилівської ра Про новини політичного, економічного та культурного життя ви можете дізнатися з газет «Урядовий кур’єр», «Голо align=с України», «Факты и комментарии», «Літературна Україна», «Культура і життя». Місцеві новини та новини з області ми радимо читати зі шпальт газет «Житомирщина», «Відродження» та «Эхо», «Праця і зарплата»./b1490йонної бібліотеки.
Виставка пропонує читачеві пласт літератури, що існує на межі реального життя, божого провидіння, наукового передбачення та відвертої вигадки.
Безліч пророків, провидців в усі віки прогнозували як буде жити людина, країна та й Всесвіт. Відкриває виставку література про біблійні пророцтва, виникнення Апокаліпсису, пророцтв Нострадамуса та Ванги, календаря майя.
До сонму провидців відносяться і письменники-фантасти. Проте, якщо розібратися, вони, як і вчені, не пророчать – вони просто мріють й… інколи знаходяться сміливці, які здійснюють чужі мрії. Книги з жанру фантастики заповнюють другий розділ виставки.
Дивним чином прогнози мають здатність інколи збуватися, інколи - ні. Єдиний спосіб перевірити: побачити з часом все своїми очима. Поживемо – почитаємо - побачимо!
P.S. А поки що, як повідомив один з наших читачів, він чекає на веселі зимові свята.


Будні працівників культdivdivури

4 грудня в Районному Будинку культури пройшов семінар клубних працівників району. На семінарі були розглянуті такі питання:
- підготовка до річного звіту;
- підготовка до новорічних свят;
- правила поведінки протипожежної безпеки.
Клубним працівникам була надана практична та методична допомога. Також обговорювалися питання про соціальні гарантії працівників у сфері культури.


Взаємодія на благо громади

29 листопада у Брусилівській районній бібліотеці було проведено семінар-практикум «Роль бібліотеки у житті місцевої громади» для працівників бібліотек району. Бібліотека на селі є найбільш доступним культурним закладом для місцевої громади і виконує чимало місій. Це своєрідний довідковий, інформаційний, освітній, дозвіллєвий центр та місце реабілітації соціально незахищених верств суспільства. Бібліотечні працівники як фахівці, ініціатори цікавих починань роблять відчутний внесок у формування та розвиток кращих морально-етичних людських якостей своїх користувачів.
Розпочала семінар директор Брусилівської районної бібліотеки Г.М.Онопрієнко, яка окреслила основні тенденції та стратегічні напрямки роботи бібліотек. Начальник відділу культури і туризму Брусилівської РДА Г.М.Андреєва ознайомила присутніх з перспективами розвитку галузі, вислухала доповіді про проблеми установ на місцях та повідомила, що питання передплати періодичних видань для бібліотек буде поставлено РДА на контроль. В свою чергу бібліотекарі висловили надію, що питання про оновлення застарілих бібліотечних фондів, незадовільний стан приміщень та ремонт опалювальних систем деяких бібліотек, які є пунктами Програми економічного і соціального розвитку Брусилівського району на 2012 рік, також будуть вирішені. За тим, фахівці відділів районної бібліотеки надали бібліотекарям району консультації по робочих питаннях, особливо – по питаннях взаємодії з місцевою владою.
Бібліотека впевнено виступає посередником між місцевою владою та жителями села, забезпечуючи «прозорість» прийнятих нею рішень. В багатьох бібліотеках створено інформаційні зони, «Банк пропозицій місцевій владі», в окремих папках-досьє зібрані рішення виконкому, постанови сесій, розпорядження сільського голови. Особливу увагу приділено краєзнавчій роботі бібліотек, створенню інформаційних досьє про рідне село, популяризацію творів місцевих письменників. Для працівників сільських бібліотек під час семінару була проведена зустріч з поетом-земляком Ю. Кочубеєм та презентація його книги «Первоцвіт», по закінченні якої автор подарував свої збірки усім бібліотекам району. Бібліотекарі були дуже вдячні за такий подарунок, нагородили поета оплесками, побажали подальших творчих з180Любов з першого погляду height=0вершень і висловили гарячу надію на поповнення фондів бібліотек новими книгами автора. В цілому питання, розглянуті на семінарі-практикумі, сприяли популяризації і поширенню кращого бібліотечного досвіду, підвищенню теоретичного рівня та професійної майстерності бібліотекарів району, допомогли їм окреслити направлення діяльності на майбутнє.


«Свіча 33-го не згасне ніколи»

Хтіли стати господарями
При совітській владі,
Як залишимось живими,
То будемо раді.
(Співомовка часів голодомору)

1933 рік. Найчорніший час в історії України. В світі не зафіксовано голоду, подібного тому, що випав тоді на долю однієї з найродючіших і найблагородніших країн. Тривалий час 1933 рік називали одним з найсприятливіших в радянській історії. А навесні цього ж року в Україні помирало 25 тисяч людей щодня, 1000 — щогодини, 17 — щохвилини.
Всього жертвами голоду за неповними даними стало від 7 до 10 млн. чоловік, з них 3 мільйони — діти.
Як сталося, що без стихій, без засухи, без іноземного нашестя все те могло сподіятися на нашій хліборобній Україні, яка ще недавно була житницею Європи?
Народ перестраждав, стерпів люту наругу своїх катів, але в його пам'яті живе й нині прокляття тих, хто збиткувався над йоbrпропонують новинки на будь-який смак. го долею і життям. Ще й досі у сни селян приходять ці похмурі тіні, ще й досі кровоточать роз'ятрені серця, болить душа, що звідала горе до краю.
Дай, Боже, щоб і надалі отакі символи не ставали реальністю, щоб пам'ять про голод залишилася тільки пам'яттю, застерігаючи нас від помилок, за які розплачується народ.
У Брусилівській районній бібліотеці для дорослих читачі зможуть детально ознайомитися з фактами і подіями, які відбувалися у той трагічний час, ознайомившись з такими виданнями:

Голодомор у першій столиці / Укладання І.В. Шуйського, В.А. Полянецького. – Х., 2006. – 288 с.
У цій книзі висвітлені трагічні події, пов’язані з Голодомором у Харкові. На підставі архівних документів, свідчень очевидців, автори-упорядники доводять, що голод був створений у результаті цілеспрямованої дії влади. Видання розраховане на науковців, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історією України.
Голодомор 1932-1933 років в Україні: документи і матеріали. / Упорядник Пиріг Р. – К.: Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2007. – 2007. – 1128 с.
У виданні вміщено великий комплекс документів і матеріалів, які переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки страшної соціогуманітарної катастрофи українського народу, інспірованої радянським політичним режимом на початку 1930-х років. Це найповніше тематичне зібрання автентичних джерел з історії українського голодомору.


Плекайте рідну мову

Це свято було встановлено в нашій країні 9 листопада 1997 року. Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу — скарбом, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє. Мова — живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому треба у чистоті берегти цей нетлінний скарб, прислухаючись до порад відомого нашого поета Максима Рильського:
Як парость виноградної лози,
Плекайте мову.
Пильно й ненастанно
Політь бур’ян.
Чистіша від сльози
Вона хай буде.
Вірно і слухняно
Нехай вона щоразу служить вам,
Хоч і живе своїм живим життям.

06.11.2012р. до Дня української писемності та мови в читальному залі Брусилівської районної бібліотеки бібліотекарем Макаренко О.М. та бібліографом Мельниченко Т.І. були проведені голосні читки з постійними читачами бібліотеки, ученицями 7-го Б класу: Корольковою Д.О., Макаренко Я.О., Петрівською Я.Л., Безпрозваною В.В. та Безпрозваною Д.В. Читались твори Нестора-Літописця, Т. Г. Шевченка, Л. Українки, Г.Сковороди, І. Котляревського та ін. В бібліотеці також створена книжкова виставка під назвою «О, мово моя, ти душа голосна України». Книги,представлені на виставці, дають змогу читачеві прослідкувати розвиток української мови в різних стилях: художньому, наp align=виставку-портрет «Людина, яка стала легендою українського народу». Політь бур’ян.уковому, офіційно-діловому й публіцистичному.


Місто, одягнене в славу століть

Книги з виставки, що представлена на абонементі районної бібліотеки, кличуть у подорож сторінками історії та культури Києва, який цього року відзначив своє 1530-річчя. Ці видання -0/b для тих, хтjustifyо давно закоханий в місто і для тих, хто тільки хоче познайомитись зі столицею нашої держави; для тих, хто знає про нього багато і для тих, хто тільки відкриває його для себе.
Протягом багатьох століть славетне місто над Дніпром було осередком паломництва видатних діячів української та російської культури, а також представників різних європейських країн. Тут вони черпали натхнення, тут народжувалися геніальні твори. У Києві більше 3000 визначних пам'яток – це унікальне поєднання історії та сучасності, експресія старовини та модернізму, суміш різноманітних архітектурних, культурних, національних стилів. Про долю багатьох з цих шедеврів відвідувачі бібліотеки зможуть докладніше дізнатися завдяки виданням з полиць виставки-подорожі.


Брусилівщина вітає нові книги

26 вересня у приміщенні ЦЮТ «Мрія» відбулась презентація нових книг: видання про життєвий шлях Івана Огієнка та поетичних збірок наших земляків – «Первоцвіт» Юрія Кочубея та «Ще мріями заквітчана душа» Іванни Торбенко, які є «почином» у поетичній біографії кожного з авторів.
«…тільки книжка принесе волю українському народові…і ця воля прийде до нас тільки після довгої і впертої культурної праці», - так писав про книгу Іван Огієнко, поет і прозаїк, дослідник скарбів рідної літератури, автор перекладів богослужбових книг, вчитель і професор, редактор і видавець, публіцист і проповідник, просвітитель та ієрарх церкви. Його величезні здобутки в різних галузях знань, суспільної та духовної праці, внесок до української історії та культури«Розкажу вам про Австралію» align= width=br значною мірою визначалися тим, що він усе життя невтомно пleftрацював з книгами.
І недаремно саме з книгою зображено Івана Огієнка на обкладинці видання, що розповідає про його життєвий шлях і нещодавно вийшло друком за сприянням районної громади. Представив його присутнім упорядник видання - голова районної ради В. В. Габенець. Саме з його ініціативи сесією районної ради 2012 рік на Брусилівщині був оголошений роком Івана Огієнка. Голова районної організації товариства ім.І.Огієнка В.Ф.Сташук на виконання рішення сесії районної ради привітав та нагородив подарунками активних учасників заходів, присвячених вшануванню пам΄яті Івана Огієнка.
Наша Брусилівська земля багата на талановитих людей, а поети і письменники займають серед них особливе місце. Кожна книжка місцевих авторів, яка виходить друком – це приємна подія для Брусилівщини.
А чи замислювалися ви над тим, наскільки спорідненою читачеві має бути творчість митця, який виріс в одному з ним місті чи селі? Читаючи твори письменників рідного краю, ми вчимося по-іншому, крізь призму бачення письменника, глянути на звичний з дитинства світ, замилуватися ним і відчути гордість за те, що ти народився саме на цій землі…
Книга «Первоцвіт» - від природи щира і пісенна. У віршах Юрія Кочубея відчувається життєвий досвід і народна мудрість, присутні дуже ліричні мотиви опису природи, патріотизм, якій дійсно передає і запалює у серцях читачів почуття любові до рідного краю, до Батьківщини. В цьому й пересвідчилися учасники заходу, коли прослухали низку віршів, які вподобали учні ЗОШ №1. Книга, безумовно, знайде багато читачів, бо в своїх різнобарвних за тематикою віршах автор намагається передати читачеві своє бачення навколишнього світу, надію на краще та позитивний настрій.
Дев’ятикласниця Іванна Торбенко пише вірші українською, російською, англійською. Поетична збірка «Ще мріями заквітчана душа» – щира та образна розповідь про мрії і сподівання молодої дівчини. Але поезія — лише одне із її захоплень. Іванна відвідує музичну школу, займається малюванням.
У творчості юної поетеси гармонійно переплелися всі ці види мистецтва – збірка проілюстрована її малюнками, багато віршів покладені авторкою на музику.
Окрасою будь-якого творчого доробку завжди була лірика, тим більше, лірика дівоча - чиста, щира і непідробна. Присутні з душевним хвилюванням слухали вірші Іванни, в яких вражає відчайдушна душевна відкритість її ліричної героїні, ніжність і відданість коханому.
Як складеться подальша творча доля Іванни? Хочеться вірити, що на цьому важкому і відповідальному шляху будуть справжні творчі знахідки і злети, багато нових віршів і поетичних збірок, пісень, малюнків, можливо навіть і великих картин. Дай Боже поетесі творчого натхнення і життєвої сили для здійснення всіх задумів!
Про свої позитивні враження від віршів Юрія та Іванни розповіли одні з перших читачів поетичних збірок, люди, які тонко відчувають світ поезії і знаються на ньому - вчитель української мови та літератури Т. Г.Коваль та поет, прозаїк, публіцист, який вже випустив у світ не перший десяток своїх книг, член Національної спілки письменників України, лауреат літературних премій та всеукраїнської премії ім. І.Огієнка В.Ф.Сташук.
Хоча на дворі був похмурий осінній день, але в душі у кожного, напевно, оселився весняний настрій: саме весною вшановуємо ми пам’ять нашого видатного земляка врученням Огієнківської премії; йменням перших весняних квітів названо поетичну збірку Юрія Кочубея; весняною свіжістю юності повіяло від віршів Іванни Торбенко… Працівники бібліотеки щиро побажали всім, хто відвідав презентацію нових книг, зберегти цей гарний настрій до нових цікавих зустрічей!


До 75-річчя утворення Житомирської області
Брусилівська ЦРБ пропонує

Житомирщина – край поліський

Мальовничий поліський край – Житомирщина. Край блакитного льону, цукрових буряків, картоплі, рожевого і чорного граніту, чудодійного металу – титану. Поліська земля відома незліченними природними скарбами і щедрими врожаями. Та головне її багатство – люди. На Поліссі народилися конструктор космічних кораблів Сергій Корольов і ви brдатний російський письменник Володимир Короленко, корифей української поезії Леся Українка й великий поет Максим Рильський, генерал Паризької комуни Ярослав Домбровський, потьомкінець Григорій Вакуленчук, воєначальник Ян Гамарник. Тут жили й творили видатні діячі культури і мистецтва: письменники Михайло Коцюбинський, Григорій Мачтет, Олександр Купрін, Іван Кочерга, кінорежисер Олександр Довженко, композитори Віктор Косенко, Борис Лятошинський, Михайло Скорульський.
Осягнути велич і красу Житомирщини вам допоможуть надходження нової літератури до Брусилівської районної бібліотеки, а саме:
Для тих, кого цікавить історичний розвиток Житомирського полісся від найдавніших часів до сьогодення радимо прочитати книгу Войтенка А.Б. «Житомирщина: історичний нарис».
В ілюстрованій туристичній енциклопедії Мокрицького Г.П. Мокрицького «Цікава Житомирщина» ви можете знайти детальну інформацію по кожному населеному пункту Житомирської області, а також пояснення про ../../images/intern wid img border=th= align= align= src=et_1.jpgbrпоходження назви села, містечка, дізнатись про засновників і власників населеного пункту, відомості про храми, маєтки, палаци та ін...
Наш край надзвичайно багатий на пам’ятки монументального мистецтва. Знати, шанувати й берегти ці перлинки історії: наше духовне і культурне надбання – святий обов’язок усіх нас. 126 наукових, ілюстрованих статей про досліджені пам’ятки монументального мистецтва Житомирщини представлені в книзі під заг. ред.. Георгія Мокрицького «Пам’ятки монументального мистецтва Житомирської області»
З книги Костриці М.Ю. під назвою «М.М. Миклухо-Маклай і Україна» наші читачі зможуть дізнатися про українські корені всесвітньо відомого вченого-енциклопедиста М. Миклухо-Маклая, про зв’язки його родини і його самого із Україною.
Для любителів природи ми пропонуємо фотодовідник «Рідкісні та зникаючі види судинних рослин Житомирської області» під ред.. Орлова О.О., де подані офіційні матеріали щодо переліку рослин, які потребують охорони. Для більшості рідкісних видів наведені оригінальні фотографії, що значно полегшить їх визначення у природі.
Бажаючих дізнатись більш детальну інформацію ми запрошуємо завітати до Брусилівської районної бібліотеки, яка знаходиться за адресою: вул. 1-го Травня, 40. Завжди вам раді.


1...    2...   

27.08.13
24 серпня Україна відсвяткувала своє День народження.
23.08.13
День Державного Прапора України.
17.08.13
Вже в котре заступник голови адміністрації Віктор Кузьменко проводить засідання оргкомітету з підготовки та відзначення 22 річниці незалежності України.
17.08.13
20 серпня завершує роботу комісія по перевірці готовності загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів району до нового 2013-2014 навчального року.
13.08.13
На днях відбулося засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення в районі 22 – ї річниці незалежності України.
09.08.13
8 серпня в Приворотській сільській раді заступником голови адміністрації Віктором Кузьменком проводився виїзний прийом громадян.


 МНС інформує!

 

МНС

 


 


Новини спорту


Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату РДА
інформує!

 

МНС

 


 

Консультації з громадськістю

 

Юбілей

 


 


Погода
Погода на rp5.ru

Ви можете дізнатися про погоду в нашому районі на сьогодні чи на наступних п'ять днів натиснувши на малюнок.


 

© 2008 "Брусилівська районна державна адміністрація". Усі права захищені. Пишіть нам на електронну пошту.

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET Яндекс.Метрика
Украинский хостинг
/bp align= src=hr color= hr color=../../images/dyadko.jpgblueleftblue td colspan=hr color=3 То будемо раді.blue