СМС-маяк PDF Друк
Вівторок, 26 березня 2019, 15:31

З метою забезпечення захисту речових прав, економічних інтересів громадян та інвесторів, зменшення ризиків незаконного заволодіння нерухомим майном розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 р № 789-р «Про запровадження реалізації пілотного проекту щодо інформування у сфері державної реєстрації  речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» запроваджено пілотний проект щодо інформування українських громадян про будь-які реєстраційні дії, які вчиняються з їхньою нерухомістю у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а також сповіщання власників про те, хто з користувачів реєстру цікавився їхнім майном.

Даний сервіс є дієвим засобом запобігання шахрайств із нерухомістю шляхом використання підроблених документів, в тому числі, судових рішень.

Дана сервісна послуга надається технічним адміністратором Державного реєстру прав з використанням телекомунікаційних засобів за бажанням фізичної або юридичної особи на платній основі.

Сервіс моніторингу реєстраційних дій щодо об’єктів нерухомого майна передбачає два варіанти рівня контролю, а саме:

ПОСЛУГА інформування про зміну статусу об’єкта нерухомого майна

-      миттєве сповіщення про зміну статусу

-   можливість своєчасно відреагувати на зміни та звернутись до правоохоронних органів і суду для скасування незаконних реєстраційних дій

Вартість послуги 30 гривень на місяць за 1 об’єкт

ПОСЛУГА інформування про подані/отримані заяви щодо об’єкта нерухомого майна

-     миттєве попередження про початок реєстраційних дій

-  можливість своєчасно відреагувати на зміни та звернутись до реєстратора із заявою про заборону вчинення реєстраційних дій

-    можливість запобігання незаконним реєстраційним діям

Вартість послуги 300 гривень на місяць за 1 об’єкт

Оплата послуг сервісу здійснюється за допомогою платіжних систем Visa або MasterCard

Інноваційний сервіс інформує:

• фізичних та юридичних осіб про зміну статусу об'єктів нерухомого майна в реєстрі;
  • власників нерухомого майна про подання заявок на проведення будь-яких реєстраційних дій щодо об'єктів нерухомого майна, а також дату і час реєстрації таких заяв.
  • користувачів земельної ділянки про подання заявок на проведення будь-яких реєстраційних дій щодо земельної ділянки, яка перебуває у користуванні такого користувача
  • іпотекодержателя про подання заявок стосовно об’єкта нерухомого майна, який передано в іпотеку такому іпотекодержателю

• Якщо відомості про Ваш об’єкт нерухомості НЕ було внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, тобто останню реєстрацію прав було проведено до 1 січня 2013 року, то для того, щоб скористатись послугоюSMS-маяк спочатку потрібно звернутися до державного реєстратора для проведення відповідної реєстрації.

Щоб скористатися новою послугою потрібно:

1. Отримати реєстраційний номер об'єкта (реєстраційний номер об’єкту нерухомого майна вказаний в реєстраційних документах або про нього можна дізнатися шляхом отримання інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно)

2. Відкрити кабінет власника майна на інформаційно-правовій і комунікаційній платформі LIGA:ZAKON за посиланням: http://smsmayak.com.ua/

3. Отримати кваліфікований електронний підпис (стосується лише послуги інформування про подані/отримані заяви) можна отримати в будь-якому центрі сертифікації ключів

4. Поставити майно на відповідний контроль із обранням способу повідомлення

- через SMS-повідомлення

- у вигляді електронного листа на електронну пошту

- через сповіщення в кабінеті користувача програми SMS-Маяк.

З цього моменту власник зможе дізнатися про всі зміни в реєстрі через SMS-повідомлення на власний телефон, у вигляді електронного листа, а також через сповіщення в кабінеті користувача програми SMS-Маяк. Сервіс SMS-Маяк суттєво підвищує шанси на оперативне реагування й ефективний захист ваших порушених прав, адже часовий фактор у даному питанні є одним із найважливіших моментів.

Отримуйте сповіщення про факт подання та суть заяви про зміну статусу об’єкта, а також про прийняття рішення щодо зміни статусу та своєчасно звертайтесь до правоохоронних органів із заявою про неправомірність реєстраційних дій, а також до  Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції України зі скаргою на рішення державного реєстратора або до суду з позовною заявою про скасування проведених реєстраційних дій.

Отримуйте сповіщення про факт подання та суть заяви про зміну статусу об’єкта, а також про прийняття рішення щодо зміни статусу та вчасно звертайтесь до державного реєстратора та до суду і зупиніть незаконні дії щодо Вашого об’єкта нерухомого майна.

ОТЖЕ !!!

Ви маєте можливість бути проінформованими про будь-які реєстраційні дії, які вчиняються з Вашою нерухомістю, а відтак, оперативно відреагувати та захистити свої законні права.