Зміни в законодавстві , які посилять соцзахист чорнобильців PDF Друк
П'ятниця, 08 червня 2018, 15:40

Президент підписав Закон «Про внесення зміни до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

«Думаю, що це буде один із важливих етапів щодо наших кроків у посиленні захисту постраждалих від Чорнобильської катастрофи», - підкреслив Порошенко.

Закон встановлює з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника дружинам або чоловікам, які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, віднесеним до 1-ї категорії.

Згідно з документом, це право надається незалежно від причинного зв’язку смерті годувальника з Чорнобильською катастрофою.

«Протягом року ми скоординували заходи, які дозволили б зменшити бюрократичні процедури для тих, хто постраждав внаслідок найстрашнішої техногенної катастрофи у світі», - наголосив Порошенко під час зустрічі з президентом Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Володимиром Войтовим, президентом Українського національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля Зінаїдою Багровою, президентом Міжнародного благодійного фонду «Діти-інваліди Чорнобиля» Валентиною Колесніковою та головою Всеукраїнської спілки ліквідаторів-інвалідів «Чорнобиль-86» Геннадієм Ширяєвим.