Облік осіб, які мають право на пільги PDF Друк
Вівторок, 06 листопада 2018, 14:14

Управління праці та соціального захисту населення як головний розпорядник коштів з державного бюджету веде персоніфікований облік осіб, які мають право на пільги, і здійснює розрахунки з постачальниками послуг на підставі отриманих від них щомісячних звітів щодо послуг, наданих пільговим категоріям населення. На кожного пільговика формується персональна облікова картка, вноситься відповідна інформація до Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків.

Для підтвердження права на користування пільгами пільговику необхідно звертатися до відділу персоніфікованого обліку та з відповідними заявами до підприємств — надавачів житлово-комунальних послуг для проведення нарахування на пільгових умовах.

Слід зазначити, що пільги окремим категоріям громадян надаються за місцем реєстрації.

Проте, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2009 № 729 «Про доповнення пункту 2 Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги» (далі – Реєстр) можливе включення до Реєстру інформації про пільговика за місцем проживання та надання відповідних пільг за місцем фактичного проживання. Дане рішення приймається комісією, утвореною при райдержадміністрації після детального ознайомлення з обставинами справи. Пільговик має право користуватися пільгами лише за однією адресою — місцем реєстрації або місцем проживання (за рішенням відповідної комісії).

Увага! У разі зміни місця реєстрації, проживання пільговика, складу сім’ї (реєстрація, розірвання шлюбу, виповнення дитині 18 років, смерть члена сім’ї тощо) пільговик зобов’язаний звернутися до управління праці та підприємств-надавачів послуг для внесення відповідної інформації та перегляду норм користування житлово-комунальними послугами. Несвоєчасне звернення призводить до незаконного витрачання бюджетних коштів та виникнення боргу у пільговика за спожиті житлово-комунальні послуги.