Як оформити особу, яка потребує постійного догляду, до будинку-інтернату? PDF Друк
Середа, 02 січня 2019, 09:53

В Україні існують інтернати для людей похилого віку, які діють у відповідності до Типового положення про будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів, геріатричний пансіонат, пансіонат для ветеранів війни і праці, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України 29.12.2001р. №549.

Будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів, геріатричний пансіонат, пансіонат для ветеранів війни та праці (далі — будинок-інтернат) є стаціонарною соціально-медичною установою загального типу для постійного проживання громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, інвалідів, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування.

ЗАВДАННЯ БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ

Основним завданням будинку-інтернату є забезпечення належних умов для проживання, соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги громадянам похилого віку та інвалідам, які потребують стороннього догляду і допомоги.

Мешканці будинку-інтернату забезпечуються, відповідно до встановлених норм, наступним:

• житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, м’яким і твердим інвентарем та столовим посудом;
  • раціональним чотириразовим харчуванням, у тому числі — й дієтичним, з урахуванням віку і стану здоров’я осіб, які проживають у будинку-інтернаті, в межах натуральних норм харчування (проміжки часу між прийомом їжі не повинні бути більше, ніж чотири години, останній прийом їжі організовується за дві години до сну);
  • цілодобовим медичним обслуговуванням, консультативною допомогою, стаціонарним лікуванням на базі закріплених лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я;
  • слуховими апаратами, окулярами, протезно-ортопедичними виробами, зубним протезуванням, спеціальними засобами пересування (крім моторизованих), медикаментами та життєво необхідними ліками, відповідно до медичного висновку;
  • комунально-побутовим обслуговуванням (опалення, освітлення, радіофікація, тепло-, водопостачання тощо);
  • організацією культурно-масової та оздоровчо-спортивної роботи з урахуванням стану здоров’я і віку мешканців будинку-інтернату;
  • умовами, що сприяють адаптації громадян похилого віку, ветеранів війни, праці та інвалідів у новому середовищі.

УМОВИ ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ ДО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ

До будинку-інтернату приймаються на державне утримання особи похилого віку, які досягли пенсійного віку, та інваліди першої і другої груп, старші за 18 років, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, яким, згідно з медичним висновком, не протипоказане перебування у будинку-інтернаті, та які не мають працездатних родичів, зобов’язаних їх утримувати за законом.

На позачергове влаштування до будинку-інтернату мають право ветерани війни та особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, і віднесені до I, II, III категорій, згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».Як виняток, до будинку-інтернату можуть прийматися особи похилого віку та інваліди, які мають працездатних дітей або родичів, зобов’язаних, відповідно до чинного законодавства, їх утримувати, якщо вони з об’єктивних причин не можуть цього  робити.У такому разі щодо кожного окремого випадку, на підставі підтверджувальних документів, приймається рішення колегії органу праці та соціального захисту населення.У таких випадках люди похилого віку приймаються до будинків-інтернатів за умови стовідсоткового відшкодування будинку-інтернату витрат на їх утримання.

Інвалідам і пенсіонерам, які проживають у будинку-інтернаті на платній основі, пенсія виплачується в повному обсязі.

Прийом до будинку-інтернату здійснюється за путівкою органу праці та соціального захисту населення.

ДЕ РОЗТАШОВАНІ БУДИНКИ-ІНТЕРНАТИ У ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ?

На територій нашої області діють наступні будинки-інтернати:

• Житомирський геріатричний пансіонат Житомирської обласної ради, що знаходиться за адресою: Житомирський район, с.Іванівка;
  • Бердичівський геріатричний пансіонат Житомирської обласної ради, що знаходиться за адресою: м.Бердичів, пров.Перемоги, 4;
  • Комунальна установа «Обласний спеціальний будинок-інтернат» Житомирської обласної ради, що знаходиться за адресою: Андрушівський район, с.Іванків;
  • Комунальна установа «Коростенський геріатричний пансіонат для ветеранів війни та праці» Житомирської обласної ради, що знаходиться за адресою: м.Коростень, вул.Котовського, 81.

За довідками звертатись в управління праці та соціального захисту населення Брусилівської райдержадміністрації за адресою: вул. Лермонтова ,9.