Які пільги і виплати отримають українці в 2019 році PDF Друк
Середа, 02 січня 2019, 14:17

Згідно з прийнятим Верховною Радою України державного бюджету на 2019 рік  з 1 січня зросте мінімальна зарплата і прожитковий мінімум, а з 1 березня 11,5 млн пенсіонерів отримають масштабний перерахунок пенсій. В Україні буде двічі підвищуватися прожитковий мінімум в 2019 році: з 1 липня до 1936 грн, а з 1 грудня – до 2027 грн.     Законом встановлена в 2019 році мінімальна заробітна плата з 1 січня — 4173 гривні. Також передбачили індексацію зарплат бюджетникам на рівні 9,4% порівняно з 2018 роком. Мінімальна заробітна плата для військовослужбовців буде становити 10 000 гривень.

Кабмін запропонував також виділити на потреби Міністерства соціальної політики 177,6 млрд грн, а на покриття дефіциту Пенсійного фонду – 166,5 млрд грн.

Багатодітні сім'ї (від трьох і більше дітей)

Таких в Україні близько 300 тис. Закон "Про захист дитинства" гарантує їм дешеву комуналку – зі знижкою в 50%. Правда, їм доводиться вибирати – пільга чи субсидія. Але якщо субсидія призначена тільки за умови, що витрати на комуналку перевищують 15% сукупного доходу сім'ї, то пільга надається без прив'язки до матеріального стану сім'ї.

Також такі сім'ї можуть платити 50% за стаціонарний телефонний зв'язок і встановлювати його без черг. Діти мають право на безкоштовні ліки, щорічне медичне обстеження; першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах і навіть "першочергову госпіталізацію". Ще одна приємна пільга дітям з таких сімей — право безкоштовно користуватися пасажирським транспортом (крім таксі).

"Діти війни"

Українці в віці 72 років (не молодше 1945 року народження) також можуть менше платити за комуналку. Їм, як "дітям війни", покладається знижка 25%. Крім того, якщо на роботі буде скорочення, їх повинні звільняти в останню чергу. Вони мають право на першочергове виділення земельних ділянок, надбавку до пенсії.

Ветерани праці

Пенсіонери з 40 роками стажу для чоловіків і 35 років для жінок — автоматично одержують такий статус. Крім цього, ветеранами праці вважаються «карлики і ліліпути» з 25 роками стажу у жінок і 30 роками – у чоловіків, а також усі, хто вийшов на пенсію за пільговими правилами. Вони мають право на безкоштовне зубне протезування, безкоштовні поїздки в санаторії, першочергове право отримати житло і земельну ділянку, звільнені від плати за землю.

Жінкам в Україні, які отримали почесне звання "Мати-героїня"

Передбачена виплата одноразової грошової винагороди за рахунок коштів Держбюджету. А от що стосується інших пільг, то виявляється таких практично не передбачено, ця категорія населення є  соціально незахищеною.

З метою виправити таку несправедливість депутати пропонують переглянути діючі стандарти надання пільг певній соціальній групі. Зокрема збільшити знижку на оплату житлово-комунальних послуг. "Сім'я жінки, яка має почесне звання "Матері-героїні" має право на пільги, визначені статтями українського законодавства для багатодітних сімей.

Сім'я жінки, яка має почесне звання "Матері-героїні" і має дев'ять і більше дітей, має право на 80-процентну знижку плати за користування комунальними послугами(газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством, 80-% знижку на вартість палива, в тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення", - пропонується у такій редакції внести зміни до ЗУ "Про охорону дитинства".