Надаються пільги окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї PDF Друк
П'ятниця, 05 квітня 2019, 09:38

Дія цієї Постанови поширюється на осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою:  учасників війни;  дітей війни;  багатодітних сімей; пенсіонерів, які раніше працювали педагогічними працівниками у сільській місцевості та селищах міського типу; пенсіонерів, які раніше працювали медичними і фармацевтичними працівниками у сільській місцевості та селищах міського типу; пенсіонерів, які раніше працювали у бібліотеках у сільській місцевості та селищах міського типу; пенсіонери, які раніше працювали в державних та комунальних закладах культури, закладах освіти сфери культури у сільській місцевості і селищах міського типу.

З 01 січня 2019 року розмір податкової соціальної пільги складає 2690 гривень.

Право на пільги з 01.01.2019 року протягом року набувають пільговики, якщо середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує 2690 гривень та за адресою реєстрації пільговика не призначена житлова субсидія.

Приклад 1: у помешканні проживає пільговик – дитина війни. У пільговика пенсія - 2600 гривень на місяць. Чи матиме пільговик у 2019 року  пільгу при сплаті ЖКП?

Дитина війни буде мати 25% знижку з оплати ЖКП, так як дохід пільговика у даному випадку, тобто пенсія (2600 грн), є меншою за величину податкової соціальної пільги.

Приклад2: у помешканні проживає пільговик - дитина війни. У пільговика пенсія - 2695 гривень на місяць. Чи матиме пільговик у 2019 року  пільгу при сплаті ЖКП?

Дитина війни не буде мати 25% знижку з оплати ЖКП, так як дохід пільговика у даному випадку, тобто пенсія (2695 грн), перевищує величину податкової соціальної пільги.

Пільга призначається на 12 місяців з місяця визначення відповідного права.

До відома: пільги на житлово-комунальні послуги особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, ліквідаторам та потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС I та II категорії, ветеранам військової служби та органів внутрішніх справ та їх вдовам, особам з інвалідністю внаслідок військової служби надаються без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї.