img

Районна рада

Інтернет-ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
ТВІЙ БЕЗПЕЧНИЙ ШЛЯХ ДО МЕТИ PDF Друк
П'ятниця, 26 липня 2019, 13:15

Хто може постраждати від торгівлі людьми?


Будь-яка особа може постраждати від торгівлі людьми- незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу.

Серед постраждалих осіб, які отримали реінтеграційну допомогу від МОМ, наймолодшій було лише три роки, а найстарішій-83. Жінки та чоловіки стають жертвами сексуальної та трудової експлуатації. Дітей змушують красти, жебракувати, використовують для проституції, виготовлення порнографічної продукції та навіть з метою вилучення органів.


Останніми роками фіксується все більше випадків торгівлі чоловіками з метою трудової експлуатації в різних країнах, серед яких Російська Федерація, Польща, Чеська Республіка, Італія та інші.

Потрапити у пастку торгівців людьми можна і в межах своєї країни!

Людину можуть ошукати, продати та піддати жорстокій експлуатації в межах своєї власної країни. Найбільш поширеним є перевезення людей із сільської місцевості та з невеличких містечок до великого міста чи до курортних територій з метою трудової чи сексуальної експлуатації або примусу до жеребкування. У 2010-2018 роках (станом на 30 червня 2018 року) 758 осіб звернулись до МОМ та отримали допомогу як постраждалій від торгівлі людьми у межах України.


Як вербують торгівці людьми?

Вербувальники зазвичай використовують особисті зв’язки або фальшиві рекламні оголошення у місцевій пресі, нелегальні кадрові агенції та вебсайти з працевлаштування. Посередниками у вербуванні можуть стати і ті, кому Ви довіряєте- знайомі, приятелі, сусіди, а інколи навіть друзі або родичі. Часом вони й самі не знають, якими насправді можуть бути наслідки Вашої подорожі.Умови, що пропонують вербувальники, зазвичай, дуже привабливі та можуть видатися правдоподібними, як-то фінансова допомога та підтримка в організації поїздки, оформлення всіх необхідних документів тощо.

 


Найчастіше обіцяють:

  • Легальне працевлаштування, укладання трудового контракту
  • Оформлення візи, проїздних документів
  • Неважку та високооплачувальну роботу без вимог знання іноземної мови (наприклад, роботу офіціанткою, домогосподаркою, прибиральницею-для жінок, роботу на будівництві або у сільському господарстві-для чоловіків)

 

Що може трапитися насправді:

  • Нелегальне працевлаштування
  • Обмеження свободи пересування та контактів із зовнішнім світом, з близькими та друзями
  • Позбавлення паспорту, інших документів
  • Фізичне та психологічне насильство або погрози його застосування
  • Нав’язання боргу, який потрібно «відробити»
  • Погрози покарання за  порушення міграційного законодавства країни у разі звернення до поліції або міграційної служби
  • Шантаж та маніпулювання (наприклад, погроза насильства над членами сім’ї)

 

Завжди ретельно вивчайте будь-яку пропозицію щодо працевлаштування, навчання або відпочинку, навіть якщо Ви довіряєте тому, хто її пропонує!