img

Районна рада

Інтернет-ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Здорова сім’я — надійний захист PDF Друк
Понеділок, 16 вересня 2019, 08:52

«НЕ МАТИМУТЬ природної любові»- так написано в  однїй мудрій  книзі. Надзвичайне поширення сексуальної наруги над дітьми в сім’ях яскраво свідчить про сповнення цього пророцтва з неї. Грецьке слово асторґос ,перекладене як «не матимуть природної любові», вказує на брак ніжних почуттів, які повинні існувати між членами сім’ї, особливо між батьками і дітьми. Тож не дивно, що діти зазнають наруги саме вдома.

Деякі дослідники кажуть, що сексуальну наругу над дитиною здебільшого чинить батько або вітчим. Часто насильниками стають також інші чоловіки, котрі належать до родини. Зазвичай жертвами збоченців є дівчата, однак хлопці теж зазнають наруги. Серед розбещувачів нерідко трапляються й жінки. Та, мабуть, менш за все нам відомо про випадки кровозмішення між братами й сестрами, коли старша або сильніша дитина змушує молодшу або слабшу до статевих зносин. Якщо ви батько чи мати, то, безумовно, відчуваєте огиду лише від думки про все це.


Як запобігти виникненню таких проблем у вашій сім’ї? Є багато принципів, які Всі члени сім’ї повинні засвоїти і поважати їх.

Аби сім’я була надійним захистом для дітей, кожен у ній має дотримуватись моральних норм. Це чітки вказівки щодо інтимні стосунки, які  приносять радість чоловіку і дружині в шлюбі.

Згідно з законодавством багатьох країн сексуальне насилля над дітьми в сім’ї вважається злочином. Нерідко статеві стосунки з дитиною класифікують як зґвалтування. Чи таке визначення правомірне у випадку, коли не було застосовано силу?


Нині чимало законодавців враховує той факт, що діти, на відміну від дорослих, переважно не здатні приймати розсудливих рішень. Дитина не може повністю розуміти значення сексуальної поведінки і передбачити її довготривалі наслідки. Тож, якщо вона  не чинить опору і навіть сама хоче мати статеві зносини, її рішення не вважається свідомим і не служить виправданням для дорослої людини (або значно старшої дитини), яка підштовхувала її до цього. Тому обвинувачення дорослого у зґвалтуванні буде правомірним. Це злочин, за який нерідко карають ув’язненням. Відповідальність за те, що сталося, несе ґвалтівник, а не жертва.

На жаль, більшість злочинців залишаються непокараними. Наприклад, в Австралії лише 10 відсотків ґвалтівників потрапляє на лаву підсудних, а за ґратами опиняються одиниці. Подібна ситуація існує також в інших країнах. Як бачимо, уряди мало що можуть зробити для захисту сімей. Однак досягти безпеки можливо, якщо дотримуватись моральних принципів.


По словах мудрої книги любов назавається «досконалими узами єдності» це не просто емоції, а глибоке почуття, яке керує нашими вчинками: спонукує робити добро і уникати зла . Якщо в сім’ї панує любов, то її члени поважають один одного і виявляють доброту. Адже в сім’ї в кожного є важлива і  почесна роль.

Батько як голова родини має подавати приклад у виявленні любові. Він розуміє, що ніхто не дав йому права зловживати своєю владою і бути жорстоким до дружини й дітей. Він ніжно та з любов’ю поводиться з дружиною і виявляє терпеливість та лагідність до своїх дітей. Такий батько робить усе, щоб піклуватись про моральну чистоту своєї сім’ї та зберігати в ній атмосферу миру, довіри й безпеки.


Роль жінки в сім’ї — не менш важлива та відповідальна. Матері повинні рішуче захищати своїх дітей. Вони насамперед дбатимуть про їхній добробут і безпеку. Мати й батько не повинні грубо ставитися один до одного та до дітей і зловживати своєю владою, вони також не дозволятимуть цього своїм дітям.

У сім’ї, в якій кожен ставиться до іншого з повагою, існує добрий обмін думками. Вільям Прендерґаст, автор книжки про насилля над дітьми, зазначає: «Батьки повинні щодня приділяти достатньо часу для відвертого спілкування зі своїми дітьми». Він також додає: «Це, здається, найліпше, що вони можуть зробити, аби вберегти їх від сексуальної наруги». Постійно пам’ятати про важливість постійного й відвертого спілкування в сім’ї і ваш дім стане безпечним місцем, де кожен член сім’ї вільно висловлюватиме свої думки.


Звичайно, ми живемо у злому світі, в якому неможливо повністю усунути насилля. І все ж здорова сім’я може стати надійним захистом. Якщо ж комусь з її членів завдадуть кривди, то вдома він завжди знайде потіху і співчуття. Такий дім — безпечне місце, куди можна втекти від колючих вітрів цього світу.

ЯК ЗАХИСТИТИ ДІТЕЙ У ВЛАСНОМУ ДОМІ


Інтернет. Якщо ваші діти мають доступ до Інтернету, їх слід навчити певних правил, котрі допоможуть уникнути небезпеки. Адже існує безліч порнографічних сайтів, сайтів соціальної мережі та чат-кімнат, користуючись якими педофіли шукають свої жертви. Комп’ютер було б мудро поставити на видному місці, щоб батьки кожної хвилини могли перевірити, який матеріал переглядають їхні діти. Також не слід дозволяти їм розміщати в Інтернеті будь-яку особисту інформацію чи домовлятися про зустріч з особами, з якими познайомилися в мережі.

Алкогольні напої. Часто алкоголь є одним із чинників, які підштовхують до неправильної сексуальної поведінки. Досвід показує, що в стані сп’яніння людина схильна переступати внутрішні бар’єри і піддаватися бажанням, які у тверезому стані вона придушувала б.


Приватна сфера. Кожен член сім’ї повинен розуміти, наскільки важливо поважати приватну сферу один одного. Дітям, як і батькам, час від часу необхідно побути на самоті. І в міру того, як вони стають дорослішими, потрібно надавати їм таку можливість. Мудрі батьки ставляться до інших так, як хотіли б, щоб інші ставились до них.