Щоб не стати жертвою вимагань PDF Друк
П'ятниця, 19 лютого 2016, 16:13

Керівництво Коростишівської ОДПІ доводить до Вашого відома, що останнім часом у обласному центрі та районах області набули непоодинокого характеру спроби невстановлених шахраїв злочинним шляхом заволодіти матеріальними цінностями у вигляді грошових коштів суб'єктів підприємницької діяльності.

Зловмисники телефонують посадовим особам суб'єктів господарювання області з телефонних карток мережі стільникового зв'язку і представляючись службовими особами Головного управління ДФС в області, його територіальних органів чи їх довіреними особами. - шахрайським методом вимагають готівкові грошові кошти для залагодження так званих перевірок, надання матеріальної допомоги чи на якісь інші нагальні потреби.

Схем кілька: скажімо, від імені службових осіб органів ДФС вимагали падати матеріальну допомог) на нагальні потреби, пов'язаними із прийомом «гостей з Києва» (перерахувати грошові кошти на конкретний вказаний ними банківський рахунок), у власників закладів громадського харчування «просили» нагодувати «перевіряючих з Києва», а потім терміново поповнити рахунки мобільного зв'язку на кілька тисяч гривень.

Або ж, суб'єкту підприємницької діяльності, від невідомої особи поступала вказівка, терміново зателефонувати до начальника податкового органу з метою вирішення «певних питань»» та надавався помер мобільного телефон) підставної особи. В протилежному випадку, до СГД будуть застосовані «репресивні контрольно-перевірочні заходи»,

Здебільшого, така схема виманювання грошей багатьом відома і посадові особи СГД чи підприємці одразу ж звертаються до керівників податкових чи правоохоронних органів безпосередньо, проте бувають випадки коли грошові кошти все ж таки перераховуютьсз зловмисникам на зазначені ними рахунки.

Як правило, діють аферист через посередників. Переважно цю роль виконують таксисти, які нічого не знаючи про шахрайську схему виконують лише функцію отримання та передачі грошей, стаючи співучасниками злочинних дій.

Зважаючи на зазначені інциденти інформуємо, шо службові особи Головного управління ДФС у Житомирській області, його територіальних органів і Житомирської митниці ДФС жодних вказівок збирати гроші від свого імені чи від імені довірених осіб не давали та давати не можуть.

Наполегливо радимо бути пильними та обачними, не вірити сумнівним пропозиціям та ретельно перевіряти інформацію.

Ці злочинні дії в очах громадськості кидають тінь та негативно впливають на честь та ділову репутацію працівників Державної Фіскальної служби в цілому.

З повагою, начальник Коростишівської ОДПІ   М”ясковський О.С.