Легалізація заробітної плати PDF Друк
Четвер, 25 лютого 2016, 10:54

Проблемою сьогодення, яка суттєво впливає на добробут населення є «тіньова» зайнятість. «Тіньова» зайнятість по суті спрямована проти людини. Більшість роботодавців працюють у законодавчому полі, але є й такі, які, намагаючись отримати якомога більший прибуток, ухиляються від сплати податків, використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин та пропонують зарплату в «конвертах».

Одним із завдань, що стоять перед працівниками Коростишівською ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області спільно з Коростишівською РДА та районним управлінням Пенсійного фонду є легалізація заробітної плати, тому фахівцями постійно проводяться засідання робочої групи щодо легалізації заробітної плати суб’єктами господарювання з представниками підприємств, які мають значні обсяги виробництва, але сплачують заробітну плату на рівні або нижче встановленого мінімального розміру заробітної плати. Так, в 2015 році  проведено 32 засідання робочої групи на яких запрошено при Коростишівській ОДПІ щодо виплати заробітної плати менше мінімальної та підвищення рівня виплати заробітної плати, а саме: по 14 фізичних, по 18 юридичних особах.

В результаті вжитих заходів додатково до бюджету надійшло ПДФО близько 6,0 тис.гривень.

Коростишівською ОДПІ та Брусилівським відділенням  в складі районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, з початку 2015 року проведено 87 спільних обстежень  та виявленню 97 найманих працівників  без належного оформлення  трудових відносин. В результаті вжитих заходів залучено до державної реєстрації 10 платника та 81 найманих осіб до оформлення трудових відносин із працедавцем. Додатково надійшло до бюджету податку на доходи фізичних осіб в сумі 11,2 тис.гривень.