img

Районна рада

Інтернет-ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Останні новини PDF Друк
Четвер, 24 березня 2016, 14:39

Сервіси ДФС

Для якісного обслуговування платників податків та забезпечення умов для того, щоб процес адміністрування податків був швидким і комфортним, на веб-порталі Державної фіскальної служби України розміщено ряд сервісів. Користуючись ними, платники зможуть заощадити власний час та кошти. Одним із таких сервісів є загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс («ЗІР»).

Сервіс забезпечує можливість пошуку інформації по певному податку, напрямку діяльності, в тому числі з використанням ключових слів, шляхом перегляду за певні періоди інформації, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, розміщених в Базі знань, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані з використання Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів, а в перспективі запровадження інтерактивних посилань на взаємопов’язані документи.

Розділ «Нормативні та інформаційні документи» містить нормативні документи з питань оподаткування, митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та електронного цифрового підпису, інших питань законодавства, контроль за додержанням якого покладено на органи ДФС, а також іншу інформацію стосовно роботи органів ДФС.

Розділ «Письмові консультації» наповнюється витягами з письмових консультацій, підготовлених ІДД ДФС на типові звернення суб’єктів господарювання та громадян.

Розділ «Коментарі та пропозиції» надає можливість працівникам органів фіскальної служби здійснювати зворотній зв’язок з модератором «ЗІР» шляхом залишення коментарів-пропозицій до запитань – відповідей з Бази знань, з метою прийняття участі у формуванні та вдосконаленні автоматизованої бази уніфікованих відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян. У подальшому таку можливість з використанням електронного цифрового підпису матимуть і зовнішні користувачі.

Сервіс «Електронний кабінет платника податків» - це персональне автоматизоване робоче місце платника, за допомогою якого можна підготувати, заповнити та подати звітність в електронному вигляді.

Сервіс «Декларування on-line» - надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи підприємцям та громадянам в електронному вигляді.

Сервіс «Реєстр страхувальників» - інформація про взяття на облік платника ЄСВ, його реєстраційний номер та клас професійного  ризику.

Також можна скористатись такими сервісами як: «Митна статистика», «Акредитований центр сертифікації ключів» «Електронна звітність», «Електронна митниця», «Адреси масової реєстрації».

На офіційному веб – порталі ДФС (www.sfs.gov.ua) розміщено чимало електронних сервісів, за допомогою яких платники мають можливість скористатися корисною інформацією.

Тож платники мають можливість спланувати свій робочий час за допомогою електронних сервісів, що функціонують на офіційному порталі ДФС України.

Надходження ЄСВ

Протягом січня-лютого поточного року Коростишівська ОДПІ забезпечила надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму 12078,5 тис. грн., що на 7,8 відс. перевищує заплановані показники.

Нагадуємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

Легалізація виплати заробітньої плати

Проблемою сьогодення, яка суттєво впливає на добробут населення є «тіньова» зайнятість. «Тіньова» зайнятість по суті спрямована проти людини. Більшість роботодавців працюють у законодавчому полі, але є й такі, які, намагаючись отримати якомога більший прибуток, ухиляються від сплати податків, використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин та пропонують зарплату в «конвертах».

Оформлення трудових відносин в законодавчо встановленому порядку і офіційне отримання заробітної плати – це державний захист від незаконного звільнення, безпечні і здорові умови праці, гарантоване право на відпочинок, своєчасно виплачена легальна заробітна плата, не нижче рівня, визначеного законом.

Одним із головних завдань, що стоять перед працівниками Коростишівською ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області спільно з Коростишівською РДА та районним управлінням Пенсійного фонду є легалізація заробітної плати, тому фахівцями постійно проводяться засідання робочої групи щодо легалізації заробітної плати суб’єктами господарювання з представниками підприємств, які мають значні обсяги виробництва, але сплачують заробітну плату на рівні або нижче встановленого мінімального розміру заробітної плати.

Коростишівською ОДПІ та Брусилівським відділенням  в складі районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, з початку 2016 року проведено 85 спільних обстежень  та виявленню 18 найманих працівників  без належного оформлення  трудових відносин. В результаті вжитих заходів залучено до оформлення трудових відносин із працедавцем. 8 найманих осіб. Додатково надійшло до бюджету податку на доходи фізичних осіб в сумі 1,0 тис.грн., ЄСВ – 1,0 тис.гривень.

Нагадуємо, розмір фінансової відповідальності (штраф) за допуск роботодавцем працівника до роботи без оформлення трудових відносин - 30 мінімальних зарплат, тобто 41340 гривень, розмір адміністративної відповідальності становить від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім цього, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Постановою КМУ від 17.06.2015р. №413.

Тож, Коростишівська ОДПІ застерігає роботодавців від виплати заробітної плати своїм працівникам нижче мінімального рівня, та відповідно і від порушення законодавства всіма суб’єктами трудового процесу.

Кампанія „Декларування – 2016”

Коростишівська ОДПІ  нагадує громадянам, що кампанія декларування доходів триватиме до 1 травня 2016 року. За цей час фізичним особам, які протягом 2015 року отримували доходи, з яких не утримувався податок, необхідно звернутись до податкової інспекції за місцем проживання та заповнити декларацію про доходи.

Основною відмінністю цьогорічної деклараційної кампанії є те, що у зв’язку зі змінами, внесеними до Податкового кодексу, передбачно норму щодо оподаткування доходів фізичних осіб військовим збором. Тому за результатами 2015 року фізичні особи визначають податкові зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору.

Форма податкової декларації про майновий стан і доходи, в якій необхідно відображати отримані доходи за 2015 рік, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 р. № 859.

Декларацію можна отримати безкоштовно в податковій інспекції або роздрукувати з веб – порталу Державної фіскальної служби України.

Декларація подається за вибором платника податків в один із таких способів:

?  особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

?  надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання;

?  засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний строк подання.

За наслідками 2015 року громадяни можуть скористатися правом на податкову знижку за такими витратами: пожертвування або благодійні внески; навчання; страхові внески за договорами довгострокового страхування життя та недержавного пенсійного забезпечення; оплата вартості державних послуг, включаючи сплату державного мита, пов’язаних з усиновленням дитини; витрати зі  штучного запліднення, незалежно від того, чи перебуває він у шлюбі з донором чи ні; сума процентів за іпотечним житловим кредитом; переобладнання транспортного засобу на використання біологічних видів палива.

Відповідно до статті 166 Податкового кодексу України податкова знижка може бути нарахована резиденту, який має ідентифікаційний номер або через свої релігійні переконання відмовився від номера і має про це відмітку у паспорті. Загальна сума податкової знижки не може перевищувати суми річного загального оподаткованого доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата.

Сума перевищення податкової знижки над загальним річним оподатковуваним доходом не враховується і не переноситься на наступний рік.

Згідно з п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств, рентної плати протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

Підпунктом 129.1.1 п. 129.1 ст.129 Податкового кодексу передбачено, що після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені розпочинається при самостійному нарахуванні суми грошового зобов’язання платником податків — після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного цим Кодексом.

Пеня, визначена пп. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120% річних облікової ставки Нацбанку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (п. 129.4 цієї статті).

На сьогоднішній день до Центру обслуговування платників Коростишівської ОДПІ подали декларацію 74 громадяни та до  Брусилівского відділення Коростишівської ОДПІ ГУ ДФС у Житомирській області подали 30 громадян.

Для комфортного декларування на період кампанії, Центр обслуговування платників Коростишівської ОДПІ працює за подовженим графіком роботи – з 9.00 до 19.00, у суботу – з 9.00 до 16.00.

Для вирішення питань щодо заповнення декларації про доходи можна звертатись за адресою:

Коростишівська ОДПІ, м. Коростишів,  вул. Шевченка, 1.

Телефон для довідок (04130) 5-23-80, 5-23-34.

Брусилівське відділення Коростишівської ОДПІ, смт. Брусилів, вул. Короленка 17.

Телефон для довідок (04126) 3-11-25, 3-11-26.

Останнє оновлення на Четвер, 24 березня 2016, 14:42