До уваги пенсіонерів – ветеранів військової служби PDF Друк
Середа, 03 лютого 2016, 10:15

З 1 січня 2016 року Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 року № 911-VІІІ внесено зміни до статті 37 Закону України «Про державну службу» (далі - Закон) щодо порядку виплати пенсій працюючим пенсіонерам.

Так,  статтею 37 Закону передбачено, що у період з 1 січня 2016 року по             31 грудня 2016 року особам (крім інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, ветеранів військової служби та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), які працюють на посадах та на умовах, передбачених цим  Законом, законами України "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", призначені пенсії/щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються.

Тобто, за наявності у особи посвідчення «Ветеран військової служби» та надання його копії до органу Пенсійного фонду України виплата пенсії в період роботи на “спецпосадах” має здійснюватись в повному обсязі.

Право на отримання пенсії в повному обсязі надається лише на підставі посвідчення «Ветеран військової служби», виданого у порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 року № 1601.

Якщо ж особа, отримуючи пенсію, призначену відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу», працює на інших посадах/роботах пенсія, призначена відповідно до цієї статті (крім інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи та учасників бойових дій осіб, на яких поширюється дія пункту І статті 10 Закону України «Про статус ветеранів  війни,  гарантії  їх соціального захисту"), розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність,  виплачується  в  розмірі 85 відсотків призначеного  розміру, але  не  менше  150  відсотків прожиткового мінімуму,  встановленого  для  осіб, які втратили працездатність.

Отже, ветеранам військової служби, які отримуючи пенсію, призначену відповідно до статті 37 Закону продовжують працювати на інших посадах/роботах, тобто не на «спецпосадах», пенсія виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

На підставі викладеного, управління Пенсійного фонду України в Брусилівському районі просить осіб, які являються пенсіонерами та мають посвідчення «Ветеран військової служби» терміново надати до відділу з питань призначення та перерахунку пенсій копії зазначених посвідчень.

Відділ з питань призначення

та перерахунку пенсій