З 1 травня 2016 року буде підвищено мінімальний розмір пенсії PDF Друк
П'ятниця, 29 квітня 2016, 08:51

Згідно зі статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» прожитковий мінімум для зазначеної категорії осіб становить:

- з 1 січня 2016 року – 1074 грн. (з 1 січня мінімальний розмір пенсії за віком не змінюється, оскільки цей розмір був встановлений ще з 1 вересня 2015 року);

- з 1 травня 2016 року – 1130 грн. (підвищується на 5,2 %);

- з 1 грудня 2016 року – 1208 грн. (підвищується на 6,9 %).

У зв’язку з цим, з 1 травня 2016 року буде підвищено мінімальний розмір пенсії (крім працюючих пенсіонерів), обчислений відповідно до статті 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (а також і підвищення до пенсій за понаднормовий стаж). У бюджеті Пенсійного фонду на ці потреби передбачені відповідні фінансові ресурси. Громадянам не потрібно додатково звертатись до органів Фонду. Усі перерахунки будуть здійснені автоматично, за матеріалами пенсійних справ.

Пенсіонерам, які працюють, після звільнення з роботи пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи.

Працюючі пенсіонери можуть і надалі здійснювати перерахунок пенсії (частина четверта статті 42 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування") через кожні два роки роботи (з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі).

Що стосується інших пенсійних виплат, надбавок і підвищень до пенсії, які встановлені у відсотках до прожиткового мінімуму, то вони також перераховуватимуться із збільшенням прожиткового мінімуму.

Зокрема, це:

мінімальні розміри пенсій по інвалідності учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи;м

мінімальні розміри пенсій шахтарям;

мінімальні пенсійні виплати для інвалідів - учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, та інвалідам війни й учасникам бойових дій;

підвищення до пенсій ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань;
надбавки особам, які мають статус Почесного донора України;

надбавки на утриманців відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

пенсійні виплати відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною».

Станом на 1 квітня 2016 року у нашому районі на обліку перебуває 4617 пенсіонерів, середній розмір пенсії становить 1472 гривні, що на 120 гривень більше  від показника 2015 року. На виплату пенсій в районі з початку року спрямовано майже 25 мільйонів гривень.

Останнє оновлення на П'ятниця, 29 квітня 2016, 08:54