Нові пенсійні посвідчення внутрішньо переміщеним особам PDF Друк
Субота, 02 липня 2016, 09:29

Починаючи з 01 липня 2016 року виплата пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, довічних державних стипендій за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, що призначені внутрішньо переміщеним особам, здійснюється через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України".

Зокрема, Кабінет Міністрів України постановою від 14.03.2016 №167 ухвалив рішення, що для ідентифікації одержувачів пенсій, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплати їм пенсій здійснюється емісія (виготовлення) платіжних карток, які одночасно є пенсійними посвідченнями. При цьому якщо особа одержить таке посвідчення, то пенсійне посвідчення загальновстановленого зразка їй не видаватиметься.

Електронне пенсійне посвідчення виготовлятиметься на ім’я особи, якій призначено пенсію. Якщо пенсію призначено неповнолітній або недієздатній особі чи особі, цивільна дієздатність якої обмежена, то в електронному пенсійному посвідченні (у позиції «Вид пенсії») зазначатиметься прізвище, імя, по-батькові батька (матері) або опікуна чи піклувальника.

У новому документі зазначатиметься  графічна та електронна інформація про власника та його електронний цифровий підпис.

Крім того, вказуватимуться відомості про вид пенсії, групу, причину інвалідності й строк, на який встановлено інвалідність.

У разі продовження строку призначення пенсії, установлення інвалідності або продовження її на новий строк відбуватиметься емісія нового посвідчення.

Виготовлення електронного пенсійного посвідчення здійснюватиметься на підставі заяви пенсіонера, поданої до територіального органу Пенсійного фонду України, протягом 30 робочих днів із дня прийняття такої заяви.

Такий документ видаватиметься у вказаному в заяві відділенні банку особисто пенсіонерові, а якщо пенсіонером є неповнолітня або недієздатна особа чи особа, цивільна дієздатність якої обмежена, - батькам, опікуну, піклувальникові (законному представнику), за умови, що буде пред’явлено документи, за допомогою яких банк зможе ідентифікувати таку особу.

Разом з електронним посвідченням видаватиметься інфструкція про його використання.

Нове пенсійне посвідчення як платіжна картка діятиме до 3 років за умови, що фізична ідентифікація одержувача пенсії у відділеннях банку відбуватиметься перші два рази кожні 6 місяців, а надалі - кожні 12 місяців. Загалом таке посвідчення використовуватиметься як платіжна картка до закінчення терміну її дії, або в разі закінчення строку призначення пенсії.

Для  виготовлення посвідчення звертатися до управління Пенсійного фонду за адресою: смт. Брусилів, вул. 1 Травня,50;  довідки за  телефоном: 31091.