Змінено порядок оподаткування пенсій PDF Друк
Субота, 02 липня 2016, 09:33

Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій», який Верховна Рада ухвалила 2 червня 2016 року.

У новому законі передбачено оподаткування лише тих пенсій, розмір яких перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, ( у розрахунку на місяць) установленого на 1 січня звітного податкового року ( у 2016 році - 10740 грн). Тобто, з 1 липня цього року, якщо розмір пенсії не перевищуватиме 10740 грн., вона взагалі не оподатковуватиметься. Оподатковуванню підлягатиме лише перевищення розміру пенсії   понад 10740 грн.

Слід зазначити, що такий порядок оподаткування пенсій стосуватиметься всіх пенсіонерів: як непрацюючих, так і тих, що перебуючи на пенсії ще й працюють.

Також Законом унесено зміни, якими змінено ставку обкладання податком на доходи фізичних осіб, яка застосовуватиметься до суми перевищення пенсії (враховуючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), щомісячного довічного грошового утримання. Ставку податку на суму перевищення встановлено на рівні 18%.

Нагадаємо, що до цього податком у розмірі 15% обкладали пенсії, розмір яких перевищував три мінімальні заробітні плати (4134 грн).

Слід також зазначити, що з набранням чинності цим Законом пенсії в названому розмірі не обкладатимуться також військовим збором. Відповідно в разі перевищення пенсії понад установлений розмір тільки сума перевищення пенсії обкладатиметься військовим збором за ставкою  1,5%.