Підвищення пенсій з 1 грудня 2018 року PDF Друк
Вівторок, 27 листопада 2018, 11:13

З 1 грудня 2018 року в Україні зростає прожитковий мінімум. Для непрацюючих громадян він становитиме 1497 грн, був – 1435 грн. У зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму пенсіонери вже у грудні отримають перераховані пенсії.

Передусім, зросте мінімальна пенсія.  З 1 грудня вона становитиме 1497 грн. До такого розміру зростуть пенсійні виплати  пенсіонерів, які отримують пенсію в розмірі 1452 грн. (за наявності у чоловіків 35, а у жінок 30 років страхового стажу), а також  пенсіонерів, які отримують пенсію в розмірі 1435 грн. (за відсутності у чоловіків 35, а у жінок 30 років страхового стажу).

Максимальний розмір пенсії  з грудня становитиме  14 970 грн .

Окрім мінімальних та максимальних розмірів пенсій з 1 грудня 2018 року також будуть перераховані надбавки, підвищення та інші виплати, які встановлюються до пенсій, розмір яких розраховується, виходячи із прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Тож суми, на які зростуть пенсійні виплати, у кожного будуть різні. Тож у грудні дещо більші пенсії отримають ті, у кого є понаднормативний стаж, громадяни, які отримують пенсії у зв'язку з втратою годувальника, ветерани війни, орденоносці тощо.

На даний час триває робота по перерахунку.