img

Районна рада

Інтернет-ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Брусилівське бюро правової допомоги


При народженні дитини. PDF Друк
Понеділок, 17 лютого 2020, 17:39

Народилася дитина. Перший важливий обов’язок батьків – реєстрація її появи на світ та отримання першого документа – свідоцтва про народження дитини. Про це докладніше фахівець відділу «Брусилівське бюро правової допомоги» Житомирського МЦ з надання БВПД:


Збираємо документи

Для державної реєстрації народження необхідно звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них.


Які документи потрібні?

- документ, який підтверджує факт народження – медичний документ, виданий закладом охорони здоров’я;
паспорти батьків або одного з них;

- документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб, спільна заява матері та батька дитини, заява матері);
- паспорт або документ, що посвідчує особу заявника у разі, якщо державна реєстрація народження проводилась не батьками, а іншою особою;
- у разі відсутності документа закладу охорони здоров’я підставою для реєстрації народження є рішення суду про встановлення факту народження.


Обираємо ім’я

Прізвище дитини записується за прізвищем батьків. Якщо батьки мають різні прізвища, малюку присвоюється прізвище батька чи матері або подвійне прізвище, утворене шляхом з’єднання їхніх прізвищ.

До вибору імені для дитини батькам варто поставитися дуже серйозно, щоб не довелося у майбутньому його міняти в юридичному порядку. Звісно, існує тренд на рідкісні імена для дітей. Зокрема, минулого року в Україні з’явилися маленькі Гєрда, Фіона, Фея, Ангел, Золушка, Граф.

Законодавством України передбачено присвоєння дитині не більше двох імен. У разі відсутності згоди батьків щодо імені малюка, спір вирішується органами опіки й піклування або судом.

По батькові дитині присвоюється за власним іменем батька. Якщо батько має подвійне власне ім'я, то по батькові дитині присвоюється за одним із них на вибір батьків.

На прохання батьків по батькові може також утворюватися згідно з національними традиціями або не присвоюватись взагалі.

У разі реєстрації народження дитини жінкою, яка не перебуває в шлюбі, за умови, що батьківство щодо дитини не визнано, по батькові дитини визначається за власним іменем особи, яку мати дитини назвала її батьком.


Відомості про батьків

Важливим є визначення походження малюка. Адже права та обов’язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні малюка від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану в установленому законодавством порядку.

Якщо дитина народилась у подружжя, дружина записується матір'ю, а чоловік – батьком дитини за заявою будь-кого з них.

Як бути, коли на момент народження дитини шлюб між подружжям припинено? Якщо дитина народилася до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу (смерті, розірвання шлюбу) або визнання його недійсним, то відомості про батька зазначаються на підставі свідоцтва про шлюб.

Питання можуть виникнути у батьків, які не перебувають у шлюбі. Якщо мати дитини не перебуває в шлюбі, а батько дитини не визнає свого батьківства, відомості про батька записуються за заявою матері. Так, прізвище та громадянство батька дитини зазначаються за прізвищем та громадянством матері, ім’я, по-батькові дитини – за заявою матері.

Якщо батьки дитини не перебувають у зареєстрованому шлюбі, але батько визнає батьківство, то відомості про батька зазначаються за їх спільною з матір’ю заявою.


Не треба зволікати

Зареєструвати дитину батьки зобов’язані не пізніше одного місяця від дня її народження. За порушення цього обов’язку передбачається адміністративне стягнення від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 до 51 грн.


Якщо потрібна допомога юриста

Звертайтеся за безоплатною юридичною консультацією до центрів або бюро правової допомоги, адреси та номери телефонів яких можна знайти на сайті системи безоплатної правової допомоги за адресою https://legalaid.gov.ua. За правовою інформацією заходьте на довідково-інформаційну платформу правових консультацій WikiLegalAid за адресою https://wiki.legalaid.gov.ua. Правову консультацію можна отримати за безкоштовним номером 0 800 213 103.


Відділ «Брусилівське бюро правовї допомоги»

30095

 
Соціальна захищеність осіб з інвалідністю. PDF Друк
Середа, 29 січня 2020, 09:15

Соціальна захищеність осіб з інвалідністю є однією із важливих ознак ефективної соціальної політики держави, саме тому на державному рівні забезпечується комплекс заходів щодо розвитку системи соціального захисту осіб з інвалідністю, з метою створення умов для повноцінної участі у всіх сферах суспільного життя нарівні з іншими категоріями громадян.


Особи з інвалідністю, з боку держави захищені перш за все наданням грошової допомоги, пільг, засобів пересування, протезуванням, пристосованого житла, встановленням опіки та стороннього догляду, а також пристосовані транспортні засоби, засоби комунікації, пристосовані забудови державних установ та житлові будинки.


Пільги особам з інвалідністю надаються на підставі посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги.


В залежності від групи інвалідності відповідно до ст.33 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія по інвалідності призначається в таких розмірах  інвалідам I групи – 100 % пенсії за віком, II групи – 90% пенсії за віком, III групи – 50% пенсії за віком, та призначається на весь встановлений строк інвалідності. Особи з інвалідності, по досягненню пенсійного віку, мають право на пенсію по інвалідності довічно.

Детальніше...
 
Як відновити загублений паспорт? PDF Друк
Четвер, 09 січня 2020, 11:37

До Брусилівського бюро правової допомоги звернулася Інна Осадча (ім’я та прізвище змінені з етичних міркувань, - прим. автора). Жінка загубила паспорт громадянина України та просила роз’яснити процедуру відновлення паспорта. Роз’яснення, в межах проєкту «Я маю право!», надав фахівець Брусилівського бюро правової допомоги.


У випадку крадіжки паспорта необхідно звернутися до поліції і подати заяву про викрадення. Це потрібно для того, аби у разі, якщо за вкраденим паспортом були здійснені шахрайські дії (наприклад, укладено кредитний договір або оформлена купівля-продаж), можна було довести той факт, що особа до цього не мала ніякого відношення, і визнати ці угоди через суд недійсними.
Щоб уникнути непередбачуваних труднощів, варто не зволікати із зверненням у відділення міграційної служби у своєму місті чи районі (ЦНАПу).


Як оформити паспорт замість втраченого або викраденого? Зібрати необхідні документи:


- заява про втрату паспорта встановленого зразка;
- витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта на території України);
- платіжний документ, що підтверджує сплату державного мита;
- довідка про місце проживання;
- свідоцтво про народження дітей (за наявності);
- свідоцтво про шлюб, розірвання шлюбу (за наявності);
- звернутися до територіального підрозділу ДМС України за зареєстрованим місцем проживання, або до відповідного центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), центру обслуговування «Паспортний сервіс» ДП «Документ». отримати паспорт у місці, де подавалася заява.


Термін розгляду заяви.
Не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його отримання. Не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його термінового отримання. У випадках проведення під час оформлення процедури встановлення особи строк оформлення паспорта продовжується до 2 місяців.
Виникли питання, за юридичною консультацією звертайтесь до місцевих центрів та бюро правової допомоги. Їх адреси та контакти ви можете знайти на сайті http://zhytomyr.legalaid.gov.ua/ua/ у розділі «Місцеві центри».


Більше інформації про проєкт «Я МАЮ ПРАВО!» - на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103(єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).

 
Про надання дозволу на шлюб раніше, ніж у 18 років PDF Друк
П'ятниця, 06 грудня 2019, 09:25

Картинки по запросу шлюбОднією з обов'язкових умов укладення шлюбу є досягнення особами, які вступають у шлюб, шлюбного віку. Згідно зі статтею 22 Сімейного Кодексу України, одружитися закохані зможуть, лише як тільки їм виповниться по 18 років. Проте у цього правила є винятки.


Хлопець або дівчина, яким вже виповнилося 16 років, можуть звернутися до суду для того, щоб отримати дозвіл на одруження раніше встановленого терміну, якщо буде встановлено, що це відповідає їхнім інтересам.

Таке право передбачене статтею 23 Сімейного Кодексу України. Підставами для надання такого дозволу можуть бути вагітність нареченої, народження дитини, проживання в фактичних шлюбних відносинах. Звертаємо увагу, що це перелік підстав не є вичерпним, отже кожний випадок суд розглядає індивідуально.


Куди звертатися?

Особа, яка бажає отримати дозвіл на шлюб, спочатку має звернутися з письмовою заявою до місцевих органів ДРАЦС та отримати відмову в реєстрації, у зв’язку з недосягненням зазначеного законом віку. Надалі ця відповідь слугуватиме підставою для подальшого звернення да суду за наданням дозволу на шлюб.


Така заява подається за місцем реєстрації, у ній необхідно зазначати прізвище, ім’я, по батькові особи, з якою передбачається реєстрація шлюбу та викласти всі обставини, на підставі яких суд має надати особі право на шлюб раніше встановленого терміну. Також обов’язково додаються копії паспорту та ідентифікаційного коду заявника та фактичні докази, на які він посилається (наприклад, довідки з лікарні про вагітність, свідоцтво про народження дитини тощо).

 


За подання такої заяви справляється судовий збір у розмірі 0.2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу (станом на 20.11.2019 – 384,20 грн).

 
Відповідальність неповнолітніх за вчинення злочинів. PDF Друк
Середа, 27 листопада 2019, 14:18

Переважна більшість підлітків вважає, що до їх повноліття за вчинене ними  правопорушення відповідають батьки. Проте, це не так. Законодавством передбачена  відповідальність неповнолітніх з 14 років.

Юридична відповідальність – це вид соціальної відповідальності, що полягає в застосуванні державою до правопорушника певних заходів примусу, передбачених санкціями правових норм. Виокремлюють цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність.


Цивільна відповідальність – це встановлені законом юридичні наслідки за невиконання або неналежне виконання особою обов’язків, зобов’язань, що пов’язані з порушенням  цивільних прав другої сторони.  Переважно цивільна відповідальність зводиться до компенсації завданих збитків і має майновий характер.

Особи віком до 14 років не відповідають за заподіяну шкоду. Згідно ст. 1178 ЦК України за заподіяну шкоду особами, які не досягли 14 років, несуть відповідальність їхні батьки, усиновлювачі, опікуни, навчальні, виховні та інші заклади.


Адміністративна відповідальність – це вид юридичної відповідальності, який застосовується до особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, яке полягає у  протиправній, винній дії чи бездіяльністі, яка посягає на державний або громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законодавством передбачено адміністративну відповідальність.

Чинне законодавство передбачає, що кримінальній відповідальності та покаранню підлягають особи, яким до скоєння злочину виповнилось 16 років. Лише за деякі злочини, визначені законодавством, кримінальна відповідальність настає з 14 років.


Детальну інформацію щодо отримання безоплатної правової допомоги можна дізнатися, зателефонувавши за номером «гарячої лінії» системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів). За згаданою «гарячою лінією» можна отримати консультацію з правових питань, дізнатися інформацію щодо актуальних адрес центрів та з’ясувати інші питання функціонування системи надання безоплатної правової допомоги.

 


Відділ «Брусилівське бюро правової допомоги»

смт. Брусилів, вул. Лермонтова, 3

тел. 30095

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 25