Як не стати заручником банківських маніпуляцій – у новому випуску телепрограми «Я МАЮ ПРАВО!» PDF Друк
Четвер, 10 січня 2019, 10:47

???°???????????? ???? ?·?°?????????? ?? ???°?? ?????°????Міністерство юстиції України презентувало новий випуск телепрограми «Я МАЮ ПРАВО!» про захист прав споживачів. Випуск створений за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги.

Чи брали ви хоча б раз споживчий кредит? З чергового випуску програми «Я МАЮ ПРАВО» ви дізнаєтеся, які права має споживач та як не стати заручником банківських маніпуляцій.

Споживач повинен знати:

• законодавством забороняється у будь-який спосіб ускладнювати прочитання споживачем інформації про споживчий кредит, у тому числі шляхом її друкування шрифтом меншого розміру, ніж основний текст, злиття кольору шрифту з кольором фону тощо;
  • якщо договором про споживчий кредит передбачена змінювана процентна ставка, кредитодавець зобов’язаний письмово повідомити споживача про зміну такої ставки не пізніш як за 15 календарних днів до дати, з якої застосовуватиметься нова ставка;
  • сукупна сума неустойки (штраф, пеня) не може перевищувати половини суми, одержаної споживачем за договором, і не може бути збільшена за домовленістю сторін.

Ще більше інформації на цю теми на прикладі реальної життєвої ситуації можна дізнатися з матеріалів випуску.

Інформер програми можна переглянути:

Відділ «Брусилівське бюро

правової допомоги»