img

Районна рада

Інтернет-ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Крадіжка електричної енергії має бути підтверджена експертизою PDF Друк
Четвер, 14 березня 2019, 17:23

Крадіжка електричної енергії – правопорушення. Але факт втручання споживача у роботу приладів обліку має бути підтверджений експертизою. Роз’яснення з цього питання, в межах проекту «Я маю право!», надали фахівці відділу «Брусилівське бюро правової допомоги» Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та Правил користування електричною енергією, виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.


Факт втручання споживача у роботу приладів обліку, у тому числі й дій споживача, які призвели до зміни показів приладів обліку, зокрема і шляхом впливу магнітного поля, у разі невизнання ним такого факту, в обов'язковому порядку має бути підтверджений експертизою.

Та обставина, що постачальник провів розрахунок обсягу необлікованої електрично енергії не позбавляє його обов'язку довести сам факт порушення з боку споживача та причинно-наслідкового зв'язку між порушенням і споживанням необлікованої електричної енергії (крадіжка електричної енергії).

 

 

Таким чином, енергопостачальник має довести у встановленому порядку факт порушення споживачами послуг з постачання електроенергії Правил користування електричною енергією для населення, які призвели до використання необлікованої електричної енергії.

Така ж правова позиція викладена і в Постанові Верховного Суду від 11 липня 2018 року у справі № 336/6535/16-ц (http://reyestr.court.gov.ua/Review/75345616).

 


Відділ «Брусилівське бюро правової допомоги»

смт. Брусилів, вул. Лермонтова. 3

30095