Будьте обережні у пожежонебезпечний період PDF Друк
Понеділок, 18 червня 2018, 09:13

Результат пошуку зображень за запитом "пожежонебезпечний період"Пожежонебезпечний період зазвичай починається водночас із сезонним потеплінням, однак у червні - серпні, коли температура повітря за даними гідрометеослужби сягне найвищої позначки, потенційна загроза лісовим масивам, сільгоспугіддям Брусилівщини зростає. Відсутність дощів, висока температура повітря, сильні вітри, які швидко поширюють полум’я великою територією, сприяють виникненню та поширенню пожеж у літній період. Залишене багаття під час відпочинку в лісі, яке через необачність не загасили, чи недопалок цигарки можуть стати причиною виникнення пожежі.

Тому в період підвищеної пожежної небезпеки необхідно дотримуватись протипожежних правил. Зокрема, перебуваючи в лісі, не слід розводити багаття, кидати непогашені сірники, недопалки, залишати просочене горючими речовинами ганчір’я, заправляти пальним паливні баки, використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих або здатних тліти матеріалів.

Крім того, у пожежонебезпечний період забороняється заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів, за винятком тих, що використовуються в лісогосподарських цілях, а також населенню забороняється відвідувати хвойні насаджень при 5 класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди.

Відділ містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту  населення застерігає, що особи, які допускають порушення вимог пожежної безпеки в лісах та сільгоспугіддях понесуть відповідальність згідно з діючим законодавством. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А от за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць вогнем ст. 245 Кримінального кодексу України передбачає обмеження або позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. У випадку, якщо такі дії ще й спричинили загибель людей чи масову загибель тварин, термін позбавлення волі сягне від п’яти до десяти років.

Тому будьте особливо обережні та уважні, так як ваш один невірний крок може привести до неповоротних наслідків, а саме знищення лісу, та втрати життя.