ОБЕРЕЖНО ЗМІЇ PDF Друк
Понеділок, 23 липня 2018, 09:23

Картинки по запросу ОБЕРЕЖНО ЗМІЇПопереджаємо, змії, гадюки водяться поблизу боліт, в лісах, на луках. Єдина умова – наявність поблизу (не більше 100 м від гнізда) відкритих ділянок для прийняття сонячних ванн. Коли температура повітря перевищує середні показники, їх активність знижується, вони стають малорухомими і млявими, тому зазвичай люди отримують укуси, якщо випадково наступають, сідають або лягають на плазунів.

Як уберегтися від укусів змій?

Правило №1 – Не рухайтеся. Побачили змію – не робіть різких рухів і почекайте, поки вона не відповзе, оскільки, як правило, змія просто не побачить нерухомий об’єкт.

Правило №2 – Одягайтеся відповідно. Якщо ви відправляєтеся в місцевість, де можуть жити змії, вибирайте одяг, яка захистить від укусів. Це довгі штани з щільної тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити в черевики.

Правило №3 – Перевіряйте місце відпочинку. Щоб відлякати змію, перед тим, як сісти на траву, камінь або колода – пошуршіте або постукайте палицею.

Правило №4 – Не торкайтеся до неперевіреними предметів руками. Змії часто ховаються в старих пнях, стогах сіна, під каменями або стовбурами дерев. Саме тому до цих предметів краще торкатися руками, а користуватися палицею.

Що робити, якщо гадюка вкусила?

Намагайтеся якнайшвидше потрапити до лікарні, адже тільки лікар зможе надати необхідну допомогу. Однак пам’ятайте, що навіть без медичного лікування укус гадюки дуже рідко призводить до смерті.

Якщо до лікарні далеко, надайте першу допомогу потерпілому, дотримуючись кількох простих правил:

– спокій і мінімум рухів;
– місце укусу обробіть антисептиком;
– зніміть з ураженої кінцівки весь одяг, прикраси або взуття;

– якщо є, випийте 1-2 таблетки ліки від алергії;
– прикладіть до рани лід, обгорнутий в тканину;
– не можна висмоктувати отруту: таким чином ймовірність зараження збільшується, до того ж на небезпеку наражається і людина, у якої отрута опинилася у роті (відсмоктувати отруту можна, тільки якщо в найближчі години неможливо отримати медичну допомогу);

– не накладайте джгут;
– не припікайте рану;
– не можна вживати алкоголь.

Через занадто спекотну погоду, яка була присутня навесні, підвищилася активність у гадюк. Висока температура на вулиці підштовхує до активного пошуку корму.  Подальша зміна клімату, на думку експертів, дасть ще більший поштовх до появи гадюк. Крім того, на них впливають зміни в роботі на полях.

«Збільшення чисельності змій пов’язано з меншим використанням на полях хімікатів. Взагалі стало менше територій, які розорані. Так що те, що гадюк стало більше – факт. Так і є. І в подальшому зі зміною клімату, тобто з потеплінням їх буде ще більше ».

Будьте уважні!