img

Районна рада

Інтернет-ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Правила поведінки при лісовій пожежі PDF Друк
Середа, 22 серпня 2018, 14:24

 

???°???????????? ???? ?·?°?????????? ?»?????????° ?????¶?µ?¶?°Лісова пожежа - це неконтрольоване горіння рослинності, яке стихійно поширюється по лісовій території, явище зовсім не рідкісне. Такі лиха відбуваються щорічно і залежать багато в чому від людини.

 

Лісові пожежі при сухій погоді і вітрі охоплюють значні простори. У весняний період основною причиною виникнення пожеж є сільськогосподарські пали, які наводяться з метою знищення торішньої сухої трави.


Від вогню гине ліс і заготовлена ??лісова продукція, торф. Нерідко лісові пожежі призводять до каліцтв або загибелі людей і тварин.

 

Заходи захисту при пожежі:

 

виявивши осередок пожежі, необхідно вжити всі заходи по його ліквідації, рятування людей і матеріальних цінностей, негайно повідомити про пожежу за телефоном «101»;

 

при необхідності проходу через зону горіння слід затримати дихання, щоб при вдиху не обпекти дихальні шляхи;

 

в екстремальних випадках виходити доведеться не тільки по дорогах, а частіше вздовж річок, струмків і безпосередньо по воді;

 

при наближенні вогню до населеного пункту жителям необхідно евакуюватися;

 

 

при пожежах треба остерігатися високої температури, задимленості і загазованості, вибухів, падіння дерев і будівель, провалів у прогорілий ґрунт;

 

небезпечно входити в зону задимлення, якщо видимість менше 10 м;

 

для захисту від чадного газу треба дихати через вологу тканину;

 

виходити з зони пожежі треба проти вітру, тобто у тому напрямку, звідки дує вітер;

 

при гасінні лісових пожеж використовуйте гілля листяних дерев (берези, ліщини), лопати тощо; гілками слід захльостувати край пожежі, за допомогою лопат засипати його ґрунтом.

 


 

Тому звертаємо увагу  та нагадуємо керівникам господарств, підприємств та особливо жителям району  - задумайтесь чи варто розпалювати вогонь на присадибній ділянці, лузі, а тим більше в лісі.

 


 

 

 

Брусилівський РС УДСНС України у Житомирській області