Подбаємо про безпечне дозвілля дітей у період канікул! PDF Друк
П'ятниця, 26 жовтня 2018, 14:48

safety of children at home-MainCover-1472817842.jpg-700x400.jpgУ більшості навчальних закладів нашої держави тривають осінні  канікули. Тисячі дітей залишаються вдома, але не завжди дорослі у змозі наглядати за ними та контролювати їхнє дозвілля. Це, безумовно, створює певний ризик для їх життя та здоров’я. Особливу небезпеку вдома для дітей у цей час можуть становити різні електро- та газові прилади, ігри з сірниками та запальничками, електрострум тощо. Адже якщо дитина не знає як із ними поводитися, намагається їх використовувати без нагляду дорослих – може статися біда.

Окремої відповідальності потребує підготовка до опалювального періоду, адже піч – це джерело підвищеної небезпеки і обслуговувати її треба вчасно та ретельно. Тому, шановні дорослі, потурбуйтеся про те, щоб таке обладнання перебувало у справному стані, його експлуатація здійснювалася з дотриманням належних норм і правил. Пам’ятайте, що діти завжди копіюють поведінку дорослих, тож будьте гідним прикладом для наслідування. Інколи звичайна недбалість та недогляд за дітьми призводить до страшного лиха, наслідки якого виправити уже неможливо.

Цього року в с. Спірне Радомишльського району внаслідок пожежі в оселі 11-річний хлопчик отримав 70% опіків тіла та через декілька днів помер у лікарні. У будинку під час пожежі перебувало троє дітей, батьків вдома в цей час не було. Зі слів дітей, вони намагалися розтопити піч. Найменший 8-річний хлопчик встиг вискочити через вікно та сповістити про пожежу сусідів. Фахівці припускали, що займання сталося через порушення правил експлуатації пічного опалення.

Отож, обов’язково постійно проводьте із малечею бесіди про правила безпечної поведінки вдома, роз’яснюйте їм елементарні правила пожежної безпеки. Спробуйте відшукати можливість для вирішення питання таким чином, щоб Ваші діти не залишалися вдома одні, зверніться за допомогою до бабусь, дідусів, родичів, друзів та сусідів. Адже турбота про безпеку дітей – наш спільний обов’язок!