До уваги бізнесу! Запроваджено нові критерії оцінки ступенів ризику об’єктів та визначена періодичність планових перевірок PDF Друк
Четвер, 01 листопада 2018, 12:03

Постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 № 715 затверджено критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки Державною службою з надзвичайних ситуацій (http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/715-2018-%D0%BF).

До критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері техногенної та пожежної безпеки належать:

1) вид об’єкта;

2) площа об’єкта;

3) максимальна розрахункова (проектна) кількість людей, які постійно або періодично перебувають на об’єкті;

4) умовна висота об’єкта;

5) наявність та масштаб небезпечних подій, надзвичайних ситуацій, які сталися на об’єкті протягом останніх п’яти років, що передують плановому періоду;

6) клас наслідків (відповідальності) під час будівництва об’єкта;

7) кількість порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, пов’язаних з експлуатацією або під час будівництва об’єкта та виявлених протягом останніх п’яти років, що передують плановому періоду.

Віднесення суб’єкта господарювання до високого, середнього або незначного ступеня ризику здійснюється з урахуванням суми балів, нарахованих за всіма критеріями, визначеними в додатку 2 (http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/715-2018-%D0%BF) за такою шкалою:

- від 41 до 100 балів – високий;

- від 21 до 40 балів – середній;

- від 0 до 20 балів – незначний.

Відповідно планові заходи державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки здійснюється за діяльністю суб’єктів господарювання з такою періодичністю:

- з високим ступенем ризику – не частіше одного разу на два роки;

- з середнім ступенем ризику – не частіше одного разу на три роки;

- з незначним ступенем ризику – не частіше одного разу на п’ять років.

Слід зазначити, що відповідно до пункту 7 додатка 2 вищевказаних критеріїв ступінь ризику об’єктів суб’єктів господарювання може бути збільшено у разі систематичного невиконання заходів з питань пожежної та техногенної безпеки.

На наступному тижні заплановано зустріч керівництва Управління з представниками бізнесу і засобами масової інформації з питань роз’яснення вищезазначених нормативно-правових актів у сфері пожежної та техногенної безпеки.

Брусилівський РС У ДСНС України

у Житомирській області