Реалізація і захист прав учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб PDF Друк
Вівторок, 11 грудня 2018, 15:57

Картинки по запросу учасник атоПріоритетом для будь-якої держави має бути дотримання прав і свобод людини. На сьогодні в Україні у зв’язку з проведенням антитерористичної операції та тимчасовою окупацією території України найнеобхіднішим є захист прав учасників АТО, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб. Кожен громадянин може самостійно вирішити те чи інше питання, але нажаль, за своєю необізнаністю, не в змозі належним чином отримати інформацію та в свою чергу захистити себе та свої законні права.

Реалізація права на інформацію втілюється шляхом можливості особи вільно одержувати, використовувати, поширювати, зберігати та захищати інформацію, яка є необхідною для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

Сьогодні управління праці та соціального захисту населення в межах своїх повноважень і функцій, зобов’язане розглядати звернення та запити фізичних і юридичних осіб щодо надання інформації, з урахуванням обмежень, установлених нормативно-правовими актами.

Що ж стосується дотримання прав і свобод людини, у тому числі захист прав учасників АТО, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб зі сторони управління, то слід зазначити, що вищевказана категорія громадян має право звертатися до управління з метою отримання роз’яснення згідно до Законів України «Про звернення громадян», «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації». Також управління інформує дану категорію громадян через засоби масової інформації – газету ″Відродження″ та офіційний веб-сайт Брусилівської райдержадміністрації.

Одним із напрямків дiяльності управлiння є соціальний захист осіб, які переміщуються з території непідконтрольній Україні, надання пільг і гарантій учасникам і членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил. На районному рівні затверджено ряд програм та розпоряджень з соціального захисту даної категорії осіб, якими передбачено відповідні заходи щодо дотримання їх прав і свобод.

Дана категорія осіб звертається до управління з питань отримання статусу, пільг та компенсацій, за наданням технічних засобів реабілітації та протезування, забезпечення житлом, забезпечення санаторно-курортним лікуванням, з питань соціальної та професійної адаптації, надання державних соціальних допомог та субсидій, щомісячної адресної допомоги та з інших питань.

Безперечно кожний має знати свої права і свободи, вміти користуватися ними, задовольняючи при цьому свої потреби, духовно і матеріально збагачуючись та розвиваючись, і одночасно своєю правомірною поведінкою сприяти консолідації та розвитку в сфері соціальної політики держави.

Для реалізації та захисту прав людини, у тому числі учасників АТО, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб в управлінні створено широкі можливості і управління постійно вживає заходи для ознайомлення із ними громадян та сприяє їх реалізації.

Управління праці та соціального захисту населення райдержаадміністрації