Зекономлена субсидія PDF Друк
Середа, 16 травня 2018, 08:49

Постанова КМУ від 27.04.2018 №329 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. №1022" внесла також зміни до постанови КМУ від 23.08.2016 №534 «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг».

Розрахунок невикористаних сум субсидії проводитиметься організацією надавачем послуг станом на 1 травня та 1 жовтня за особовим рахунком споживача - громадянина, якому призначено субсидію на опалювальний та неопалювальний сезон, що закінчився у разі, коли на особовому рахунку споживача субсидій обліковується переплата за послугу.

Відповідальність за правильність розрахунку невикористаних сум субсидії за опалювальний сезон за кожним особовим рахунком одержувача субсидії та повноту відображення їх в актах розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій покладається на надавачів послуг, що проводили такий розрахунок.

Після закінчення опалювального сезону частина невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення, що в еквіваленті не перевищує вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт/год електричної енергії (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення), перераховується на особовий рахунок одержувача субсидії на підставі списків таких осіб, які подаються до 1 червня поточного року організаціями надавачами послуг з газо-, електропостачання в паперовому та електронному вигляді структурному підрозділу з питань соціального захисту населення та в яких зазначається сума невикористаної субсидії.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидій може від слідкувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника природного газу чи електроенергії для опалення.

Субсидіантам, які зекономили, для отримання коштів необхідно буде звернутися до управління праці та соціального захисту населення з відповідною заявою до 1 вересня поточного року.

На підставі поданих заяв управління праці та соціального захисту населення протягом двох місяців від початку нового опалювального сезону виплачує громадянам кошти невикористаної житлової субсидії.

У разі смерті особи, якій призначено житлову субсидію на оплату послуг з постачання та розподілу природного газу або постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення, частина суми невикористаної внаслідок економії споживання енергоресурсів житлової субсидії виплачується за заявою особи із складу домогосподарства, на яку розраховано житлову субсидію в опалювальний сезон.