img

Районна рада

Інтернет-ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Переплелися наші долі PDF Друк
Вівторок, 15 грудня 2015, 09:46

Україна впродовж своєї багатовікової історії зазнала стільки бід, горя, воєн, що їх вистачило б на весь світ. Пригадаємо 20 століття:  революція, боротьба за незалежність, громадянська війна, голодомор, репресії, друга світова війна, Велика Вітчизняна війна, розруха, відбудова, Афганістан, Чорнобиль… І ось, нарешті, вибороли незалежність. Здавалось, всі біди позаду, є поступ вперед. На календарі 21 століття. Та події в Україні в  2014 році сколихнули весь світ: майдан, анексія Росією Криму, антитерористична операція на Донбасі, півтора мільйона біженців з Луганської та Донецької областей, сотні сімей залишились без домівок, квартир. А скільки за цей період загинуло, поранено героїчних захисників незалежності України. Сьогодні перемир’я, але на Донбасі досі неспокійно. Вже прямує до Донецька 42 «путінський гумконвой».

Наш Брусилівський район перших внутрішньо переміщених осіб із зони проведення антитерористичної операції прийняв влітку 2014 року. Це були жителі міста Слав’янськ. А  слідом за ними почали прибувати  жителі Донецька, Луганська, Тореза, Сніжного та інших  міст і сіл Донецького регіону. Район допомагав,  забезпечував житлом, матеріальною допомогою, продуктами харчування. Найважче було з працевлаштуванням.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Брусилівського району в числі тих колективів, якому не байдужа доля внутрішньо переміщених осіб. 50 з них були взяті на соціальне обслуговування у відділення організації надання соціально-побутових послуг. Вони отримали 500 кг гуманітарного одягу, взуття, продукти харчування за рахунок благодійників. Працівники територіального центру сприяли їм у завезенні твердого палива, надавали інформаційні  та інші соціальні послуги.  А в травні 2015 року на посаду соціального робітника було працевлаштовано Лілію Гелієву, переселенку з Донецька, яка перебувала на обліку в районному центрі зайнятості.

Цікавою, змістовною і дуже потрібною була  21 жовтня в залі ЦЮТ «Мрія» зустріч-вечір відвертої розмови «Переплелися наші долі» за участю внутрішньо переміщених осіб із зони проведення антитерористичної операції, організованої та проведеної  відділом культури райдержадміністрації, районною бібліотекою  в рамках проекту «Бібліотека,  як міст культурної інтеграції внутрішньо переміщених осіб у  місцеві громади»  Житомирської обласної молодіжної громадської організації «Паритет» у співпраці з Житомирською обласною універсальною науковою бібліотекою за підтримки німецької асоціації народних університетів, громадської організації «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток»  та МЗС Німеччини. Зустріч, в якій взяли участь голова райдержадміністрації  Анатолій Шишковський, заступник голови районної ради Лариса Філоненко,  керівники трудових колективів не залишила нікого байдужим.

 

 

 

Директор територіального центру                                                        В.В.Мазуренко