День вшанування учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС PDF Друк
Вівторок, 15 грудня 2015, 17:07

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС (більш відомий, як День ліквідатора), який був офіційно введений Президентом України в 2006 році.

14 грудня вибрано для вшанування ліквідаторів не випадково. Саме в цей день у 1986 році Державний комітет ухвалив в експлуатацію комплекс захисних споруд («саркофаг») на Чорнобильській АЕС. Незважаючи на те, що офіційно День ліквідаторів був введений тільки в 2006 році, відзначається він на Україні з 1986 року, коли учасники ліквідації аварії на АЕС зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу.

Минуло 29 років від дня великого і незгасаючого лиха – Чорнобильської катастрофи, яка одразу набула глобального характеру. Чорнобиль залишив незагоєну рану на землі України і в серці її народу.

У понеділок, 14 грудня, біля пам’ятного знаку представники районної та селищної влади, а також громадських організацій вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС – тих, хто у перші дні та тижні Чорнобильської катастрофи ціною власного життя і здоров’я захищали людство.

Учасники заходу поклали квіти до пам'ятника та помолилися за усіх, хто загинув внаслідок аварії на ЧАЕС. Перед громадою виступили голова Брусилівської районної державної адміністрації Анатолій Шишковський, голова районної ради Ніна Рафальська. Анатолій Леонідович зазначив: «Сьогодні ми маємо думати про нашу країну і майбутнє наших дітей. Тому пам'ятаючи про минуле слід показати як діяти, щоб не допустити помилок як от Чорнобильська катастрофа».

Присутні вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання.

Відзначаючи День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській  атомній електростанції, ми низько схиляємо голови перед неоціненним людським подвигом, мужністю, героїзмом, відвагою ліквідаторів, які не думали про нагороди, відзнаки, не ховалися за спини товаришів, навіть частково не усвідомлюючи, на яку особисту небезпеку наражалися. Вічна вдячність живим і світла пам'ять загиблим! Ми всі, які живуть нині, їм безмежно вдячні!

Останнє оновлення на Вівторок, 15 грудня 2015, 17:09