Завжди почесно! PDF Друк
Четвер, 26 травня 2016, 15:39

Червень – перший місяць літа, місяць соковитих черешень і запашних полуниць, місяць першої сіножатті та найдовших днів року, початок літніх канікул у дітвори. Мало кому відомо, що саме в червні, в перший літній день,  відзначається одне, досить давнє міжнародне свято - День захисту дітей (International Children’s Day). Прекрасне свято радості та одвічної надії.

Міжнародний день захисту дітей  – це нагадування дорослим про необхідність дотримання прав дітей на життя, на свободу думки і релігії, на освіту, відпочинок і дозвілля, на захист від фізичного і психологічного насильства, на захист від експлуатації дитячої праці як необхідних умов для формування гуманного і справедливого суспільства.

Життя дітей у наш час не у всіх країнах однакове. Громадянські війни та збройні конфлікти і надалі змушують страждати дітей багатьох країн. Серед біженців по всьому світу більшість становлять діти та жінки. У країнах, що розвиваються, зросли масштаби вимушеної дитячої праці, торгівлі дітьми та їх сексуальної експлуатації.

День цей особливий. Саме 1 червня відбуваються різноманітні заходи, що підкреслюють увагу до дитячих прав і до формування гармонійної особистості. Традиційними стали доброчинні акції, нагороди, призи, Святкування відбувається повсюдно. Гучніше у столиці та менш помітне у провінційних місцинах.

У державній політиці нинішньої України проблеми захисту підростаючого покоління мають пріоритетний напрям. Але слід зауважити, що розв’язання проблем захисту дитини, дитинства від небезпек, які існують у сучасному житті, далеке від ідеального.

І хоч саме до 1 червня приурочені, як правило, різні святкові заходи, але все ж за святами надходять будні, і проблем не стає менше. В Україні зросла кількість випадків фізичного та психологічного насилля над дітьми, про що свідчить безпристрасна статистика. Беззахисність починається іноді з першого подиху дитини.

Щотижня тільки в пологових будинках до десятка новонароджених дітей опиняються без материнської, а отже, і батьківської, себто родинної опіки, бо молоді матері їх просто залишають. Не рідкісні й випадки, коли немовля просто викидається, як непотріб,  на смітник. Серед дітей, котрі підростають у повноцінних сім’ях, немало таких, які зазнають не лише якихось утисків, а й знущань та побоїв від своїх рідних. Не бракує також загроз і з боку чужих людей, коли діти стають жертвами злочинців. Більшість батьків бояться за своїх синів та доньок, коли ті залишаються на один із зовнішнім світом. Навіть у школі учні не можуть почуватися безпечно.

Негативний вплив телебачення і надмірна до нього пристрасть. Комп'ютерні ігри, які переростають у комп'ютерну залежність настільки негативно «програмують» ще слабку дитячу психіку, що ті цілком вільно переносять віртуальну жорстокість на вулиці. Занадто ранній початок статевого життя підлітків.

Рішення про запровадження Дня захисту дітей було ухвалене Міжнародною демократичною федерацією жінок в 1949 році. Організація Об’єднаних Націй підтримала цю ініціативу й у 1989 році прийняла Конвенцію про права дитини. В Україні Конвенція набула чинності з 27 вересня 1991 року та цього часу є частиною національного законодавства.

День захисту дітей – привід відкласти всі свої справи та провести час із дітьми, трохи більше, ніж зазвичай. Хто знає, може через десятки років дитина згадуватиме саме ці мамонти свого життя…

Саме тому запрошуємо всіх охочих та бажаючих відвідати концертно-розважальну програму «Свято дитинства першочервневе – це свято для тебе і свято для мене!», яке відбудеться 1 червня 2016 року о 10.00 у районному будинку культури.

Останнє оновлення на Понеділок, 13 червня 2016, 14:01