Проведення оздоровлення в районі PDF Друк
П'ятниця, 27 травня 2016, 14:46

Упродовж останніх років за медичними показниками зберігається тенденція до погіршення стану здоров’я дітей, що зумовлено негативними соціально-економічними, екологічними та іншими факторами, медики констатують, що три чверті випускників шкіл мають захворювання, які часто призводять до зниження соціальної активності та працездатності молодої людини, а майже 75% хвороб дорослих є наслідком умов життя у дитячі та юнацькі роки. Тому збереження здоров’я дітей, відновлення їхніх життєвих сил шляхом організації якісного, повноцінного оздоровлення та відпочинку є найважливішим напрямом державної політики.

Постійна увага приділяється оздоровленню дітей, які потребують особливої підтримки. Про якість виконання Програми оздоровлення та відпочинку до 2015 року свідчить зростання кількості дітей пільгових категорій, які отримали послуги з оздоровлення: 2013 рік – 42 дітей, 2014 рік – 54 дітей та 2015 рік – 150 дітей.

Також варто відзначити позитивні тенденції в галузі фінансування оздоровчої кампанії. Так, у 2013 році на оздоровлення та відпочинок дітей району використано бюджетних коштів 13 543 грн, у 2014 році – 66 521грн, у 2015 році – 215,5 тис.грн. Фінансування оздоровчої кампанії  за бюджетні кошти у 2015 році у порівнянні з фінансуванням у 2013 році збільшилось у 16 разів.

І в  цьому році велика увага приділяється першочерговому оздоровленню дітей пільгових категорій, а саме: сиріт,  позбавлених батьківського піклування, інвалідів,  осіб визнаними учасниками бойових дій,  зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, з багатодітних та малозабезпечених сімей. Для цього у районі  прийнята програма «Оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2020 роки» та  розпорядження голови районної державної адміністрації від 06.05.2016 №105 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей у 2016 році», вдруге за цей рік слухається питання організації оздоровлення та відпочинку дітей району на колегії РДА.

На сьогоднішній день у районі оздоровлено: 3 дітей-сиріт в українському дитячому центрі «Молода гвардія»; 5 дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій  - у Центрі реабілітації для дітей «Сергіївка» (Одеська обл.). З 23 травня по 10 червня оздоровлюється 33 дитини пільгових категорій у оздоровчому закладі санаторного типу «Дзвіночок» (Дениші) – 14 дітей за кошти районного бюджету (50 000грн.), 16 дітей за кошти місцевого бюджету Ставищенської сільської ради (58 000грн.), 3 дітей- Водотиївської сільської ради (11 000грн.).  У районі закуплено путівок до дитячих оздоровчих закладів на 233 000 грн.

Із обласного бюджету вже другий рік поспіль обіцяють виділяти путівки пропорційно до виділених коштів в районі на придбання путівок для оздоровлення дітей пільгових категорій.

Отож, шановні  батьки  не зволікайте із написанням заяви на оздоровлення своїх дітей.

Координатор оздоровлення дітей в районі є відділ у справах сім?ї, молоді та спорту райдержадміністрації. Телефон для довідок 30197.