ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ ЗАКЛИКАЄ ДОТРИМУВАТИСЯ НАЛЕЖНИХ ПРАКТИК ПІД ЧАС ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ В ОТГ 23 ГРУДНЯ 2018 РОКУ PDF Друк
Середа, 07 листопада 2018, 16:34

12 жовтня 2018 року Центральна виборча комісія прийняла довгоочікуване суспільством рішення про призначення на неділю, 23 грудня 2018 року, перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів та додаткових виборів депутатів сільських, селищних рад (15 міських, 21 селищних, 87 сільських ОТГ) у 21 області України. До складу цих 123 ОТГ увійшли 511 місцевих рад (міських – 15, селищних – 25, сільських – 471).

Загалом, за попередніми підрахунками, у цих виборах зможуть взяти участь понад 685 тисяч виборців.

Загальна сума, передбачена затвердженим ЦВК Розподілом субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підготовку і проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад ОТГ і відповідних сільських, селищних, міських голів 23 грудня 2018 року, становить 31 млн 51 тис. 500 гривень.

3 листопада розпочася виборчий процес цих місцевих виборів.

У зв’язку з цим Центральна виборча комісія закликає всіх суб’єктів виборчого процесу створити належні умови для дотримання та реалізації принципів демократичних виборів. Наша спільна мета – забезпечення законності та публічності виборів задля підвищення довіри суспільства як до всіх виборчих процедур, так і до встановлених результатів виборів.

Комісія звертає увагу членів територіальних виборчих комісій на необхідність додержання та однакового застосування законодавства України про місцеві вибори.

Також ЦВК сподівається на професійність представників засобів масової інформації, і на те, що, усвідомлюючи свою відповідальність перед суспільством, під час висвітлення виборчої кампанії журналісти будуть дотримуватися всіх відповідних стандартів. При цьому Комісія нагадує, що рівність прав і можливостей кандидатів, місцевих організацій політичних партій – суб'єктів виборчого процесу, має гарантуватися, зокрема, неупередженим ставленням до них.

З свого боку Центральна виборча комісія готова постійно інформаційно і консультативно допомагати всім без виключення зацікавленим мас-медіа. Натомість очікує об’єктивного та всебічного висвітлення ходу виборчого процесу для забезпечення здійснення виборцями усвідомленого та вільного волевиявлення.

ЦВК вітає активну участь у виборчому процесі офіційних спостерігачів від громадських та міжнародних організацій, іноземних держав, що засвідчить його належний рівень прозорості.

ЦВК не має сумніву, що спільна, злагоджена взаємодія Центральної виборчої комісії з іншими суб’єктами виборчого процесу, з органами державної влади та органами місцевого самоврядування повною мірою сприятиме реалізації виборцями свого права на вільне та помірковане волевиявлення.

До відома!

Протягом трьох попередніх років, з 25 жовтня 2015 року до 29 квітня 2018 року в Україні було призначено 707 перших місцевих виборів в об'єднаних територіальних громадах. Відтак, після проведення виборів 23 грудня 2018 року загальна чисельність усіх разом взятих призначених перших виборів в ОТГ становитиме 830.

З матеріалів повідомлення
ідділу взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

( http://www.cvk.gov.ua )