Надання пільг з урахуванням сукупного доходу сім'ї PDF Друк
Вівторок, 12 лютого 2019, 09:07

???°???????????? ???? ?·?°?????????? ?????»??????Постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389 затверджено Порядок надання пільг окремим категоріям громадян  з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

У разі коли середньомісячний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, пільговик має право на отримання пільг протягом шести місяців з місяця визначення відповідного права. Після закінчення шести місяців структурний підрозділ з питань соціального захисту населення визначає право пільговика на отримання пільг на наступний період.

Величина доходу, яка дає право на податкову соціальну пільгу у 2019 році становить – 2690,0 грн .

Дія цього Порядку поширюється на наступні категорії громадян (пільговиків, які повинні підтверджувати своє право на отримання пільги):

• учасники війни;

• члени сім’ї загиблого(померлого) ветерана війни (за виключенням членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни з числа учасників антитерористичної операції та учасників Революції Гідності);

• діти війни;

• жертви нацистських переслідувань, ст. 6 (1) - 6 (4);

• багатодітні сім'ї; дитячі будинки сімейного типу;

• прийомні сім'ї.особи з особливими заслугами перед Батьківщиною;

• батьки померлої особи з особливими заслугами;

• вдови (вдівець) особи з особливими заслугами;

• особи з особливими трудовими заслугами; батьки померлої особи з особливими трудовими заслугами.

До сукупного доходу сім'ї пільговика включаються нараховані: пенсія; заробітна плата; грошове забезпечення; стипендія; доходи від підприємницької діяльності; соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності).

УВАГА! Для визначення права на отримання пільг по оплаті за житлово-комунальні послуги, громадянин повинен подати декларацію про доходи сім'ї пільговика, а також довідки про доходи свої та членів сім’ї за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.

Вищезазначена інформація й стосується надання пільг на придбання твердого палива та скрапленого газу готівкою за рахунок субвенцій з державного бюджету громадянам, які мають пільги та проживають у негазифікованих жилих приміщеннях.

Слід звернути увагу й на те, що надання пільг припиняється:

якщо пільговиком приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи будь-кого із членів сім'ї пільговика, що вплинуло на визначення права на пільги, (з місяця, в якому виявлено порушення); за заявою пільговика (з місяця, що настає за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою).