РОБОТА ВІДДІЛУ ВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ВИБОРЦІВ PDF Друк
Вівторок, 13 серпня 2019, 11:23

Відбулися позачергові вибори народних депутатів України. Центральна виборча комісія офіційно оприлюднила їх результати. Верховна Рада України IX скликання готується до свого першого засідання.

Робота відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Брусилівської районної державної адміністрації (далі — відділ ведення Реєстру виборців) у багатьох громадян асоціюється тільки із складанням та уточненням списків виборців для проведенням виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів місцевих та сільських рад, всеукраїнських та місцевих референдумів.

Але після закінчення виборчих кампаній робота відділу ведення Реєстру виборців продовжується. Основним його завданням є ведення персоніфікованого обліку виборців в базі даних Державного реєстру виборців (далі — Реєстр виборців), що проживають або перебувають на території нашого району, в порядку встановленому Законом України “Про Державний реєстр виборців” та постановами Центральної виборчої комісії.

Відповідно до ст.22 Закону України “Про Державний реєстр виборців” відділ ведення Реєстру виборців здійснює щомісячне поновлення бази даних Реєстру виборців. Поновлення бази даних здійснюється лише на підставі відомостей, які надають керівники визначених організацій, установ, закладів району. Дані відомості є документальним підтвердженням персональних даних, що містяться в базі даних, підстав включення виборця до Реєстру виборців чи внесення змін до персональних даних виборців, адреса реєстрації місця проживання яких знаходиться в населених пунктах району.

Районними суб'єктами подання відомостей періодичного поновлення Державного реєстру виборців у відділ ведення Реєстру виборців визначено :

u  Брусилівський районний сектор управління Державної міграційної служби України в Житомирській області;

u  Брусилівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області;

u  Брусилівський районний суд Житомирської області;

u  Брусилівський селищний голова,  виконавчий комітет Брусилівської селищної ради Брусилівського району Житомирської області;

u  Ставищенський сільський голова,  виконавчий комітет Ставищенської сільської ради Брусилівського району Житомирської області.

У Реєстрі виборців зберігаються  ідентифікаційні персональні дані про виборця, тобто дані, що визначають місце та умови голосування.  Ідентифікаційні персональні дані – це прізвище, ім’я, по батькові, дата, місце народження та місце реєстрації. Саме ці дані є ідентифікатором особи в Реєстрі виборців. Жодних інших кодів у базі даних Реєстру виборців не зберігається.

Про своє конституційне право обирати багато виборців згадують тільки в день голосування або за день-два до нього, коли щось змінити буває вже запізно. Щоб не допускати непорозуміння (відсутність в списках, некоректності даних), щоб спокійно йти на дільницю в день голосування, запрошуємо всіх громадян до тісної співпраці, адже без Вашої допомоги значно складніше отримати позитивний результат.

Нагадуємо Вам статтю 10 Закону України “Про Державний реєстр виборців”:

“1. Кожен виборець має право:

1) подавати свої персональні дані до відповідного органу ведення Реєстру;

2) отримувати інформацію про своє включення (невключення) чи включення (невключення) інших осіб до Реєстру;

3) отримувати інформацію про використання своїх персональних даних для цілей, не передбачених цим Законом, зокрема про те, кому і з яких підстав надавалася інформація про нього;

4) одержувати на безоплатній основі у будь-який час від відповідного органу ведення Реєстру в доступній формі вичерпну інформацію про свої персональні дані, внесені до Реєстру, в установленому цим Законом порядку;

5) звертатися в порядку, встановленому цим Законом, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру себе чи інших осіб, запису про себе чи про інших осіб, виправлення недостовірних відомостей Реєстру щодо себе або інших осіб;

6) оскаржувати в установленому законом порядку рішення/ дії чи бездіяльність органів Реєстру;

7) захищати будь-якими не забороненими законом засобами свої права та законні інтереси у разі їх порушення під час ведення Реєстру.

2. Виборець подає органу ведення Реєстру достовірну інформацію щодо своїх персональних даних, які вносяться до Реєстру, у передбачених цим Законом випадках.

У разі виникнення можливості внесення до Реєстру двох і більше записів про одного виборця (кратне включення виборця до Реєстру) цей виборець сприяє органам Реєстру в усуненні такого включення.”

Відділ ведення Реєстру виборців звертається до Вас з пропозицією перевіряти свої персональні дані, в першу чергу — при зміні місця проживання, прізвища та інших даних, а при виявленні неточностей допомогти працівникам відділу ведення Реєстру виборців усунути невідповідності в записі про себе в Реєстрі виборців. Перевірити та уточнити свої персональні дані Ви зможете особисто за адресою: смт Брусилів, вул.Небесної Сотні, 2 (райдержадміністрація), телефони для довідок:  (04162) 31-8-23, (04162) 31-1-78.