Виправлення суб'єктів пробації за допомогою реалізації пробаційних програм PDF Друк
Вівторок, 10 вересня 2019, 13:49

Метою реалізації пробаційних програм є виправлення суб'єктів пробації, звільнених від відбування покарання з випробуванням, на яких судом покладено обов’язок проходження пробаційних програм, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

В Україні вже  підготовлено понад 200 фахівців для реалізації пробаційних програм.

У червні 2018 року Міністерством юстиції України затверджено пробаційні програми для роботи із особами, звільненими від відбування покарання з випробування.

Новація застосування таких програм полягає в тому, що застосування у роботі із засудженими зазначеної категорії програм профілактичного, корекційного та реабілітаційного характеру в період іспитового строку будуть призначатися судом, тобто є обов’язковими для виконання. При цьому здійснювати цю роботу будуть працівники пробації, які пройшли спеціальне навчання та отримали відповідні сертифікати. Нині, питання підготовки кураторів з реалізації пробаційних програм визнано пріоритетним у розбудові системі пробації України на наступне півріччя.

Натепер підготовлено 204 куратори зі 164 уповноважених органів з питань пробації. У липні поточного року 575 судів вже поінформовано про затверджені пробаційні програми та наявність підготовлених фахівців для реалізації заходів, передбачених пробаційними програмами.

В цілому реалізація кожної пробаційної програми передбачає: складання графіка відвідування занять суб’єктом пробації, дотримання ним певних правил поведінки, оцінку результатів та висновок про виконання пробаційної програми.

Нагадаємо, 11 червня 2018 року у рамках виконання Порядку розроблення та реалізації пробаційних програм, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 року № 24, першим заступником Міністра юстиції України Бернацькою Н.С. підписано два накази за № 1797/5 «Про затвердження пробаційних програм для неповнолітніх суб’єктів пробації» та № 1798/5 «Про затвердження пробаційних програм для повнолітніх суб’єктів пробації».

Таким чином затверджено такі пробаційні програми для роботи з неповнолітніми суб’єктами пробації: «Попередження вживання психоактивних речовин», «Подолання агресивної поведінки», «Зміна прокримінального мислення». Аналогічні програми розроблено та затверджено і для роботи з повнолітніми суб’єктами пробації.