Всеукраїнський тренінг об’єднує творчих дітей… PDF Друк
П'ятниця, 25 жовтня 2019, 08:27

На изображении может находиться: 19 человек, люди улыбаются, люди стоят и в помещенииЗ метою соціальної адаптації дітей з інвалідністю, залучення їх до народної творчості і подолання їх психологічного бар’єру шляхом розкриття та висвітлення в них творчих здібностей, в санаторії «Тетерів» поблизу Коростишева Житомирської області 17-19 жовтня був проведений Всеукраїнський тренінг з прикладного мистецтва для  дітей з обмеженими можливостями та для дітей,  які проживають на забруднених територіях.

Ініціатором тренінгу є Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Союз Чорнобиль України» за фінансової підтримки Міністерства соціальної політики України. Відповідальними за проведення були Житомирська громадська організація та Відокремлений підрозділ ВГОІ «Союз Чорнобиль України» - «Діти Чорнобиля».

Головним завданням тренінгу було розкриття  творчих здібностей дітей, навчання їх виготовлення виробів з природних  та штучних матеріалів, розширення їх кругозору та залучення до участі в конкурсах з  паперопластики, ліплення, малюнку, представлення здібностей в пісні, танцю тощо. Учасниками тренінгу з прикладного мистецтва були школярі з Народицького, Брусилівського, Радомишльського та Коростишівського районів Житомирщини і Вишгородського району Київської області. Щиро дякуємо працівникам Коростишівської публічної бібліотеки міської ради, які впродовж двох днів  проводили  майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки, виробів із солоного тіста та навчали вмінню декорувати десерт - виготовляти букети із яблук.

Величезну роботу провели на тренінгу і педагоги - керівники гуртків Потіївської спецшколи-інтернату Радомишльського району та Козаровицької ЗОШ Вишгородського району, які вчили дітей з різними фізичними можливостями з різних навчальних закладів мистецтву квілінгу, модульного оригамі, створенню українського оберегу - аромаляльки-мотанки та виготовленню подарунку - квітки з цукерками. Педагоги і батьки, які супроводжували дітей, дякували директору Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Возному Я.Ю., який був присутній на майстер-класах, і Всеукраїнській громадській організації інвалідів  «Союз Чорнобиль України» за можливість дітям з особливими потребами повірити у себе, відчути свою значимість,  поспілкуватися і обмінятися враженнями.

Цікаві майстер-класи, конкурс малюнків «Чорнобиль очима дітей», ранкові зарядки та вечірні дискотеки, нові знайомства і спілкування, екскурсії в музей космонавтики ім. С.П.Корольова  в  м.Житомирі,  в Кмитівський музей образотворчого мистецтва, в Коростишівський краєзнавчий музей і в міський парк скульптур та до Коростишівського каньйону - ось такі незабутні дні провели  і діти, і дорослі, які їх супроводжували, на Всеукраїнському тренінгу.

Чудові роботи були створені руками школярів під керівництвом професіоналів, отож важко було визначити переможців для відзначення грамотами, адже всі роботи виконувалися з великим бажанням і завзятістю. А за  старанність, креативність та активність грамоти і подарунки вручали голова Житомирської ОГОІ  ВГОІ «Союз Чорнобиль України» Єсін І.В. та голова Відокремленого підрозділу ВГОІ «Союз Чорнобиль України» - «Діти Чорнобиля» Процик С.О. Незабутні враження у всіх присутніх на тренінгу залишаться від прекрасного концерту, який подарували вчителі і школярі Потіївської спецшколи-інтернату.

Додому всі роз’їжджалися з хорошим настроєм і побажаннями ще побувати на таких цікавих зустрічах, а на згадку залишаться не тільки виготовлені вироби, а й численні фотографії. Дякуємо всім, хто допомагав організовувати тренінг, за порозуміння і підтримку, а всім його учасникам за небайдужість і творчий підхід в проведенні занять.

Г.Андреєва, заступник голови  Житомирської

ОГОІ  ВГОІ «Союз Чорнобиль України».

На изображении может находиться: 15 человек, люди улыбаются, дерево, трава, ребенок, на улице и природа

На изображении может находиться: 16 человек, люди улыбаются, люди стоят и в помещении