img

Районна рада

Інтернет-ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Р І Ш Е Н Н Я колегії районної державної адміністрації 26.06.2019 № 16 PDF Друк
Понеділок, 08 липня 2019, 14:31

Картинки по запросу герб для документів

УКРАЇНА


БРУСИЛІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Р І Ш Е Н Н Я

колегії  районної державної адміністрації


26.06.2019                                                                                                       № 16

 


Про заходи щодо запобігання

поширенню інфекційних захворювань

та харчових отруєнь серед населення

району

 


Епідемічна ситуація з гострих кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь в Житомирській області впродовж І півріччя 2019 року характеризується, як стабільна та знаходиться на рівні попередніх років. Так, з початку 2019 року в області зареєстровано 2 спалахи гострої кишкової інфекції, внаслідок якого постраждало 19 осіб, в тому числі 14 дітей до 17 років.


У Брусилівському районі протягом останніх років  вдалось запобігти виникненню спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь. Провівши аналіз інфекційної захворюваності населення по району відмічається зниження показника захворюваності на гострі кишкових інфекції, який становить 19,7 випадків на 100 тис. нас. (59,2 випадків в 2018 році). Всі випадки спорадичні, не пов’язані з об’єктами підвищеного епідемічного ризику. В основному, факторами передачі були харчовий (продукти харчування та готові страви виготовлені в домашніх умовах).


Щодо стану водопостачання населення району, то питання забезпечення населення  доброякісною питною водою знаходяться на постійному контролі Держпродспоживслужби району. Завдяки проведеним профілактичним заходам вдалося уникнути спалахів інфекційних хвороб, фактором передачі  яких є неякісна питна вода. На сьогодні стан водопостачання населення знаходиться в прямій залежності від наявності коштів на проведення своєчасних ремонтних робіт та якості роботи обслуговуючих організацій. На протязі останніх років ситуація дещо покращилась.


Відомчі лабораторії на  об’єктах централізованого водопостачання -водогонах відсутні, тому лабораторний контроль води, яка подається населенню, здійснюється за індивідуальними угодами з Брусилівським відділенням Коростишівського міжрайонного відділу ДУ «ЖОЛЦ ДСЕСУ», проте відсоток охоплення контролем постійно знижується.

Протягом І півріччя 2019 року Брусилівським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області було здійснено 2 заходи державного нагляду по перевірці об’єктів централізованого водопостачання. Основними проблемними питаннями, які виявлялись під час перевірок було те, що не розробляються проекти зон санітарної охорони джерел водопостачання, не в повному обсязі вирішується питання проведення відомчого лабораторного контролю її якості;   у зв’язку із зношеністю водогінних мереж реєструються часті їх пориви, після аварійних ситуацій не проводиться знезараження водогінних мереж, відмічаються випадки  незадовільного санітарно-технічного стану приміщень водоочисних споруд, зон санітарної охорони артсвердловин, неефективної роботи станцій знезалізнення тощо.


Протягом звітного періоду було досліджено 127 проб води централізованого водопостачання на мікробіологічні показники,  з відхиленням – 10 проб, що становить 7,9 % при 6,6 % в минулому році. На фізико-хімічні показники 69 проб, з них  не відповідає НТД - 20, що становить 29,0% (в порівнянні з аналогічним періодом минулого року показник зріс у 3,5 рази). Відхилення зареєстровано на водогонах, які, в переважній більшості, водопостачають навчально-виховні заклади району (смт.Брусилів, с.Лазарівка, с.Привороття, с.Пилипонка та с.Хомутець).

Особливо гостро постає питання забезпечення сільського населення якісною питною водою. Значна кількість сільського населення  споживає воду з колодязів та  індивідуальних артезіанських свердловин, які в більшості знаходяться в незадовільному  санітарно-технічному стані.


Проте, з 17 проб води джерел децентралізованого водопостачання відхилень в пробах води по мікробіологічних показниках не зареєстровано. За аналогічний період показник становив 11,0 %. За санітарно-хімічними показниками досліджено 16 проб, відхилень зареєстровано - 1 (6,3 % - показник знизився 1,8 рази). Відхилення виявлено по вмісту нітратів у воді шахтної криниці смт. Брусилів.

Основними причинами невідповідності якості питної води ймовірно можуть бути: відсутність належного рівня обслуговування та підтримання санітарно-технічного стану колодязів з боку їх власників, органів місцевого самоврядування, місцевих громад (несвоєчасний поточний ремонт, очищення, знезараження), наявність додаткових джерел забруднення грунтових вод.


Щодо навчально-виховних закладів, то в районі функціонує 16 загальноосвітніх навчальних закладів та 16 дошкільних навчальних закладів. У 2019 році було обстежено 19 закладів. По виявлених порушеннях надано 9 приписів, 1 розпорядження, направлено 4 доповідні. Під час проведення заходів державного нагляду (контролю) з проведенням комплексу лабораторних досліджень навчально-виховних  закладів району продовжують реєструватись порушення в дотриманні санітарно-епідемічного режиму на харчоблоках.

Так, досліджено готових страв на наявність бактеріологічного забруднення – 15, відхилення виявлено у 3-х пробах (20,0% при 33,3 в 2018 році) – Приворотська ЗОШ та ДНЗ; готових страв на калорійність - 5, відхилення у 1-му зразку КОЗНЗ «Брусилівська ЗОШ №1» і становить 5,0 % при 50,0 % у 2018 році. Досліджено 4 проби на якість термічної обробки страв, в результаті без відхилень, термічна обробка задовільна, реакція на пероксидазу задовільна. Раптово обстежено 5 кухарів харчоблоків на носійство кишкових інфекцій та стафілококу, носіїв не виявлено.


У Брусилівському районі зареєстровано 181 оператор ринку, які пов’язані з обігом  харчових продуктів, а також  2 - м’ясопереробні підприємства, 1 – цех з виготовлення напівфабрикатів,  1 - молокопереробне підприємство, 1 – кооперативний ринок. Протягом І півріччя 2019 року було проведено 61 перевірку, надано 43 приписи про усунення виявлених порушень, 5 операторів ринку притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів на загальну  суму  24265 гривень. Не допущено та знято з реалізації готових харчових продуктів сумнівної якості 242 кілограми.


Заслухавши інформацію начальника Брусилівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Тарасюка В.В.,  з метою попередження виникнення та розповсюдження гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, на виконання Законів України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», «Про захист населення від інфекційних хвороб» колегія районної державної адміністрації


ВИРІШИЛА:

1.Інформацію начальника Брусилівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області Тарасюка В.В. із зазначеного питання взяти до відома.


2. Рекомендувати операторам ринку харчових продуктів району забезпечити:

-  дотримання гігієнічних вимог щодо харчових продуктів (умови та технологія виготовлення, обробка, реалізація, зберігання та транспортування харчових продуктів);

- дотримання вимог законодавства щодо гігієни та навчання персоналу потужностей, у т.ч. щодо правил особистої гігієни, проходження обов’язкових медичних оглядів, наявності особових медичних книжок, наявності протипоказань до виконання службових обов’язків тощо;

- дотримання вимог законодавства щодо водопостачання та водовідведення;

-  проведення повного обсягу дезінфекційних заходів;

- дотримання гігієнічних вимог щодо обладнання та інвентарю, утримання приміщень в належному санітарному стані та поводження з харчовими відходами згідно чинного законодавства.


3. Рекомендувати Брусилівському селищному та Ставищенському сільському головам та керівникам комунальних підприємств питного водопостачання:

1) Терміново привести водопроводи та децентралізовані джерела водопостачання в належний санітарно-технічний стан.

2) Забезпечити проведення позачергової дезінфекції та промивки водогінних мереж в населених пунктах, де зареєстровано невідповідність якості питної води гігієнічним вимогам за мікробіологічними показниками.

3) Створити постійний незнижуючий запас дезінфікуючих засобів для проведення знезараження питної води водогонів.

4) Проводити знезараження питної води згідно діючих технологічних інструкцій, дезінфектантами, які мають погодження МОЗ України.

5) Два рази на рік проводити згідно графіку планове очищення, знезараження РЧВ та розвідної мережі, у разі невідповідності якості питної води гігієнічним нормативам та у випадках припинення централізованої її подачі - забезпечити підвіз води гарантованої якості для населення, в т.ч. ЛПЗ, НВЗ району в достатній кількості.

6) Забезпечити проведення відомчого лабораторного контролю за якістю води в місцях централізованих водозаборів, після водоочисних споруд та з розподільчої мережі у відповідності до вимог ДсанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» на всіх об’єктах водопостачання.

7) Забезпечити проведення паспортизації артезіанських свердловин по вмісту у воді природних радіонуклідів.

8) Провести переоблік колодязів громадського  користування, забезпечити своєчасну їх очистку та дезінфекцію, а також проведення відомчого лабораторного контролю за якістю питної води.

9) Забезпечити виконання заходів щодо недопущення несанкціонованих сміттєзвалищ в зонах санітарної охорони джерел водопостачання та утримання їх відповідно до вимог санітарних норм.

10)  Передбачити в достатній кількості кошти для виконання заходів щодо забезпечення населення якісною питною водою при формуванні місцевих бюджетів на наступний рік;

11) Впроваджувати новітні технології по очистці та знезараженні питної води;

12) Посилити санітарно-освітню та роз’яснювальну роботу серед населення  щодо належного утримання індивідуальних колодязів.

13) Забезпечити на підпорядкованій території недопущення несанкціонованої торгівлі харчовими продуктами.


4. Відділу освіти, культури, охорони здоров'я, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, рекомендувати відділу освіти та спорту Брусилівської селищної ради:

1) Посилити контроль за якістю харчування дітей, в тому числі за дотриманням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів на харчоблоках, правил особистої гігієни дітьми та персоналом, недопущення до роботи працівників без пройденого медичного огляду.

2) Забезпечити відповідність гігієнічним вимогам якості питної води з водогінних мереж закладів за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками.


5. Брусилівському районному управлінню Головного управління  Держпродспоживслужби в Житомирській області забезпечити постійний контроль  за станом епідемічної ситуації в районі.


Голова колегії      /підпис існує/                                                Олександр НЕНЮК